×
Wirtualna Polska

Jeśli wyjeżdżam z domu na kilka dni, zawsze zostawiam odkurzacz na środku pokoju

Czy wiesz, że do największej ilości włamań dochodzi podczas wakacji? Złodzieje tygodniami obserwują domy, by znaleźć idealny moment, gdy akurat nie będzie cię w pobliżu. Jeśli planujesz wyjazd, przed samym wyjściem zostaw odkurzacz na środku pokoju. Nie pożałujesz.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pusty dom czy mieszkanie to nie lada gratka dla każdego złodzieja, który upatrzył sobie ofiarę już jakiś czas temu. Aby zabezpieczyć się przed kradzieżą, należy wykazać się sprytem. Proste sztuczki mogą skutecznie odstraszyć włamywacza. Jak to zrobić? Przeczytaj poniżej.

Przed wyjazdem zostaw odkurzacz na środku pokoju

Powyższy zabieg ma na celu wystraszyć włamywacza, który będzie się czaił u progu twojego domu. Przed samym wyjazdem wysprzątaj dom, ale pozostaw urządzenie na środku pokoju — złodziej pomyśli, że jeszcze wszystkiego nie dokończyłaś i z pewnością wrócisz do domu w najbliższym czasie. Większość z nich odpuści dalszą eksplorację domu, bojąc się, że właściciel lada moment się w nim pojawi. Warto też zainwestować w światło, które zapala się pod wpływem ruchu. Wyobraź sobie, że podczas nocnego przeszukiwania domu rabuś zostanie niespodziewanie oświetlony — najprawdopodobniej ucieknie gdzie pieprz rośnie. Inna sprawa to wysypanie żwiru dookoła domu — bezszelestne przejście po nim jest praktycznie niemożliwe.

Zostaw odkurzacz na środku pokoju, fot. Freepik

Zostaw odkurzacz na środku pokoju, fot. Freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Brzydko pachnie kiedy odkurzasz? Wystarczy prosty trik i odkurzacz będzie jak nowy

Nie pozostawiaj rzeczy osobistych na widoku

Może wydawać się to oczywiste, lecz pozostawianie torebek, portfeli i biżuterii w widocznych miejscach to chleb powszedni. Wystarczy, że po powrocie z pracy odwiesisz torebkę przy wieszaku na ubrania, a następnie udasz się do toalety. Jeśli zapomnisz o zamknięciu drzwi, złodziej będzie miał idealną okazję do pochwycenia aktówki i ekspresowej ucieczki z miejsca zdarzenia. Po chwili ma dostęp do twojej karty, dowodu osobistego czy innych wrażliwych danych. Te niestety często upoważniają do brania pożyczek, z których ciężko się później wykręcić. Niezależnie czy mieszkasz w domu, czy w bloku zawsze zamykaj drzwi na noc. Tyczy się to również okien na parterze czy drzwi tarasowych. Podczas snu człowiek jest najbardziej bezbronny, a włamywacz ma pełną kontrolę nad sytuacją. Nawet po obudzeniu człowiek nie jest w pełni świadomy sytuacji, co wpływa na korzyść złodzieja, który nierzadko jest uzbrojony.

Oto dlaczego warto zostawić odkurzacz na środku pokoju, fot. freepik

Oto dlaczego warto zostawić odkurzacz na środku pokoju, fot. freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Owiń klamkę folią aluminiową. Złodzieje nie chcą, byś znał ten trik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować