PoradyLajfhakiWrzuć do muszli na całą noc. Rano będzie po problemie

Wrzuć do muszli na całą noc. Rano będzie po problemie

Wrzuć do muszli na całą noc, fot. genialne.pl
Wrzuć do muszli na całą noc, fot. genialne.pl

14.10.2023 14:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czyszczenie toalety to obowiązek każdego z nas, jeśli chcemy uchronić się przed niebezpiecznymi bakteriami i drobnoustrojami. Istnieje pewien trik, dzięki któremu sedes umyje się sam. Jak to możliwe? Wrzuć do muszli ten produkt na całą noc, a rano zobaczysz efekty!

Szczotkowanie sedesu to nie najmilsze zajęcie. Ponadto musimy wdychać wszystkie opary z żeli myjących, co często powoduje ból głowy i nudności. A gdyby tak ominąć cały ten proces? Nocne czyszczenie to zabieg polegający na wrzuceniu do muszli substancji, która działa przez kilka godzin, kiedy ty smacznie śpisz. Rano nie będzie ani śladu po zanieczyszczeniach.

Wrzuć do muszli na całą noc, a pozbędziesz się problemu!

Detergenty ze sklepu silnie oddziałują na nasze zdrowie. Większość z nich jest naszprycowana chlorem, a ten w dużym stężeniu może doprowadzić do obrzęku płuc i problemów z oddychaniem. Ponnadto jeśli taki płyn dostanie się na naszą skórę, może wywołać reakcję alergiczną, a nawet poparzenie! Po co się narażać, skoro można zrobić swój środek czyszczący, który jest bezpieczny i genialnie doczyszcza powierzchnie? Mowa tutaj o kostkach czyszczących, które możesz zrobić na zapas i wrzucać do toalety, gdy tylko będziesz czuć potrzebę. Poniżej dokładna receptura.

Obraz

Nocne kostki czyszczące

Nim ktoś zapyta — tak, możesz używać tabletek za dnia, lecz jest duże prawdopodobieństwo, że będziesz korzystać przez ten czas z toalety, a wtedy cały detergent zostanie spuszczony razem z wodą. Lepiej wrzucić kostkę nocą i mieć pewność, że ma ona co najmniej kilka godzin na oczyszczenie toalety. Czego będziesz potrzebować? Szklanki sody oczyszczonej i 1/2 szklanki płynu do naczyń. Przydadzą się wielorazowe foremki na lód. Wystarczy zmieszać te dwa składniki, a kiedy osiągną konsystencję mokrego piasku, nałożyć miksturę do foremek i wstawić na kilka godzin do zamrażarki. Kiedy kostki będą już mieć stałą konsystencję, wrzuć je do jakiegoś szczelnego pojemnika. Kiedy zajdzie potrzeba odświeżenia toalety, wrzuć je do sedesu i zostaw na noc, Na ogół stosuje się dwie kostki, chyba że zabrudzenia są znacznie większe. Gdy wstaniesz, wystarczy że przetrzesz toaletę szczotką, a cały brud i osad odejdą. Proste czyszczenie bez szorowania!

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także