PoradyLajfhakiWrzucam monety do wody, wiążę i wieszam w oknie. Tak skutecznie odstraszam muchy

Wrzucam monety do wody, wiążę i wieszam w oknie. Tak skutecznie odstraszam muchy

Jak odstraszyć muchy? Fot. Genialne.pl
Jak odstraszyć muchy? Fot. Genialne.pl

20.05.2023 11:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Muchy wlatujące do domu wiosną i latem bywają prawdziwym utrapieniem. Ich obecność jest mocno irytująca. Do tego bzyczące owady przenoszą bakterie i zarazki. Podpowiadamy, jak odstraszyć muchy, wykorzystując prosty, domowy trik.

Wystarczy jedna mucha, by zakłócić spokojne, leniwe popołudnie spędzane w domu. Jej nieustanne bzyczenie może doprowadzić człowieka do szaleństwa. Próby przegonienia skrzydlatego intruza są mało skuteczne, a bieganie z łapką i polowanie na niego staje się tak absorbujące, że potrafi zrujnować filmowy seans czy lekturę książki. Aby uniknąć takich sytuacji, wypróbuj trik, który sprawi, że muchy będą trzymały się z daleka.

Jak odstraszyć muchy?

Aby muchy nie wlatywały do domu, możesz wykonać prosty odstraszasz. Potrzebujesz jedynie woreczka (najlepiej strunowego), kilku monet oraz wody. Do woreczka wlej 2-3 szklanki wody. Następie umieść w środku monety i zamknij szczelnie woreczek. Tak przygotowany odstraszasz zawieś nad otwartymi drzwiami lub oknem. To proste narzędzie sprawi, że natrętne owady będą trzymały się z daleka.

Jak odstraszyć muchy? Fot. Genialne.pl
Jak odstraszyć muchy? Fot. Genialne.pl

Dlaczego ten trik działa?

Zastanawiasz się, jakim cudem kilka monet w woreczku strunowym może działać odstraszająco na muchy? Jest proste wyjaśnienie. Cały sekret tkwi w tym, jak działają oczy much. Te uciążliwe owady posiadają tzw. oczy złożone. Nie ma w nich źrenic, które regulowałaby ilość światła wpadającego do wnętrza oka i docierającego do receptorów wzrokowych. Wszelkie błyski i refleksy (np. te ze światła odbijanego przez monety zanurzone w wodzie) oślepiają je. Kiedy dochodzi do takiej sytuacji, muchy odlatują daleko od źródła silnego światła. Właśnie dlatego nie będą wlatywały do domu.

Jak odstraszyć muchy? Fot. Getty Images
Jak odstraszyć muchy? Fot. Getty Images

Jak jeszcze odstraszyć muchy?

Innym sposobem na odstraszenie much jest wykorzystanie drażniących je zapachów. Możesz to zrobić na kilka sposobów.

  • Rozpyl wokół okien i drzwi wywar z goździków. Wystarczy 1 saszetkę przyprawy zalać 1 l wody. Wykorzystuj preparat kilka razy dziennie, ponieważ zapach szybko wietrzeje.
  • Posadź miętęna balkonie lub ustaw w doniczce na parapecie okna. Jej zapach skutecznie odstraszy skrzydlatych intruzów.
  • Ustaw przy oknie kominek do podgrzewania olejków eterycznych. Wykorzystuj zapachy: lawendy, mięty, trawy cytrynowej oraz bergamotki. To również skutecznie odstraszy owady.
  • Ustaw na parapecie rosiczkę lub dzbanecznika. Obie rośliny są mięsożerne i wabią, a następnie zjadają owady.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także