PoradyWsiadając do taksówki, zawsze robię jedną rzecz dla własnego bezpieczeństwa

Wsiadając do taksówki, zawsze robię jedną rzecz dla własnego bezpieczeństwa

jak bezpiecznie jeździć taksówką, fot. Unsplash
jak bezpiecznie jeździć taksówką, fot. Unsplash

09.01.2023 12:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przekonaj się, jak bezpiecznie jeździć taksówką. Ten patent pokazała kobieta, która miała opory przed wsiadaniem do auta wraz z obcymi mężczyznami.

Dziś od taksówek popularniejsze są aplikacje służące do organizowania samochodowego przewozu ludzi. Wystarczy wpisać cel podróży i poczekać, aż pod dom przyjedzie auto. Jednak wiele kobiet ma obawy przed wsiadaniem do pojazdu, którego kierowcą jest mężczyzna. Wszystko za sprawą wielu doniesień o gwałtach oraz uprowadzeniach kobiet. A to budzi spory niepokój.

jak bezpiecznie jeździć taksówką, fot. Unsplash
jak bezpiecznie jeździć taksówką, fot. Unsplash

Patent na bezpieczny przejazd taksówką

Pewna użytkowniczka TikToka zaprezentowała sposób, dzięki któremu czuje się bezpieczniej podczas jazdy taksówką. Zawsze zostawia w niej ślady swojego DNA. Dzięki temu, w razie potencjalnego uprowadzenia, policja będzie miała pewność, że jechała właśnie tym autem. Jak zostawić swoje DNA w pojeździe? Wyrwij włos (koniecznie z cebulką) i porzuć go na siedzeniu lub dywaniku. Dodatkowo na szybie zostaw odciski swoich palców. Pamiętaj tylko, aby każdy palec odbić osobno. Odciski nie powinny na siebie zachodzić.

Jak poczuć się bezpieczniej w taksówce?

  • Udostępni informacje o swoim przejeździe zaufanej osobie. Ustal z nich również hasło bezpieczeństwa. Kiedy je wyślesz, to znak, że dzieje się coś złego.
  • Jeżeli czujesz się zagrożony, to po prostu zadzwoń na numer alarmowy 112 i opisz zdarzenie.
  • Przed wejściem do auta, zawsze sprawdzaj, czy jego numer rejestracyjny zgadza się z tym, który widnieje w Twojej aplikacji.
  • Absolutnie nie zasypiaj w pojeździe i cały czas monitoruj trasę przejazdu. Jeżeli kierowca nagle zmienia trasę lub oddala się od miejsca docelowego, to od razu reaguj.
  • Sprawdź, czy kierowca ma identyfikator wystawiony w widocznym miejscu.
  • Cały czas zachowuj czujność, a jeżeli coś wzbudzi Twój niepokój, to zawsze możesz poprosić o nagłe zatrzymanie pojazdu.
  • Pamiętaj, że jeżeli dojdzie do przestępstwa, to Ty absolutnie nie jesteś temu winien. Nie bój się zawiadomić o tym policję.
jak bezpiecznie jeździć taksówką, fot. Unsplash
jak bezpiecznie jeździć taksówką, fot. Unsplash

Zimą niezbędnym wyposażeniem mojego auta są stare gazety

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także