PoradyLajfhakiWsyp do doniczki roślin kwitnących. Dostarczysz im potas, fosfor i wapń

Wsyp do doniczki roślin kwitnących. Dostarczysz im potas, fosfor i wapń

co pobudza wzrost roślin fot. genialne.pl
co pobudza wzrost roślin fot. genialne.pl

29.07.2023 09:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rośliny doniczkowe potrzebują przede wszystkim światła, wody i nawożenia. Znajomość ich wymagań i stworzenie im odpowiednich warunków - to klucz do sukcesu. Oto co pobudza wzrost roślin, aby cieszyły oczy.

Domowe przepisy na nawozy to alternatywa dla sklepowych odżywek. Jest wiele receptur na to, jak samodzielnie przygotować je w zaciszu domowym. Zdradzamy niezawodny trik na przyspieszenie wzrostu roślin z wykorzystaniem mąki ziemniaczanej i innych naturalnych składników.

Rośliny doniczkowe i ich pielęgnacja

Kwiaty te ze względu na rozmiar doniczki mają mniejszy dostęp do gleby niż rośliny ogrodowe. To wpływa na zwiększone potrzeby na substancje pokarmowe. Dlatego do prawidłowego rozwoju tych kwiatów potrzebne jest dokarmianie. W tym celu warto stosować domowe sposoby na wzrost roślin. Samodzielnie zrobione odżywki są tańsze i łagodniejsze dla roślin niż sklepowe odpowiedniki. Przygotowaliśmy dla Ciebie dwa skuteczne przepisy na naturalne nawozy.

ogórek rośliny doniczkowe, fot. freepik
ogórek rośliny doniczkowe, fot. freepik

Domowe sposoby na wzrost roślin

Marzysz, aby Twoje rośliny doniczkowe rosły jak szalone? Wypróbuj ten trik na przyspieszenie ich wzrostu. Będziesz w szoku, kiedy zobaczysz rezultat. Potrzebujesz do tego tylko mąki ziemniaczanej! Rozluźnij podłoże, w którym znajduje się roślina. Wyjmij warstwę ziemi tak na ok. 1,5 cm. Wsyp do doniczki łyżkę mąki ziemniaczanej. Zmieszaj ją lekko z glebą i zasyp całość świeżą ziemią, aby nie rozwinęła się pleśń. Tak dostarczysz roślinom potasu, fosforu i wapnia.

Jak dbać o rośliny doniczkowe zimą, fot. Unsplash
Jak dbać o rośliny doniczkowe zimą, fot. Unsplash

Domowy nawóz zrobisz z tych 2 składników!

Naturalny nawóz do roślin doniczkowych zrobisz też ze skórek bananów i skorupek jaj. To bardzo popularne odżywki do samodzielnego przygotowania. Oto przepisy:

  • Skórki bananów. Wysusz obrane skórki w piekarniku, a następnie pokrusz je i zakop w podłożu roślin doniczkowych. Taki naturalny nawóz zaopatrzy je niezbędny do rozwoju magnez, potas, fosfor i siarkę.
  • Skorupki jaj. Zmiel lub pokrusz je, a następnie dodaj do wierzchniej warstwy podłoża w doniczce. Skorupki jaj mają sporo wapnia, dlatego nadają się do roślin preferujących ziemię o neutralnym lub kwaśnym pH.

Te proste domowe sposoby pozwolą Ci utrzymać dobrą kondycję Twoich roślin doniczkowych!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także