DIYWsyp do każdego otworu po nornicach odrobinę tej przyprawy. Całą wiosnę będziesz miał z nimi spokój

Wsyp do każdego otworu po nornicach odrobinę tej przyprawy. Całą wiosnę będziesz miał z nimi spokój

domowe sposoby na pozbycie się nornic fot. Getty Images
domowe sposoby na pozbycie się nornic fot. Getty Images

17.03.2023 15:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chociaż wyglądają na małe słodkie zwierzątka, w ogrodzie robią wiele szkód. Te roślinożerne zwierzęta ze smakiem pożerają nasze uprawy. Szczególnie kochają owoce i kwiaty. Najczęściej zostawiają po sobie zniszczone grządki i trawniki. Niestety nie da się z nimi zaprzyjaźnić. Ugoda też raczej nie wchodzi w grę. Poznaj nasze domowe sposoby na nornice. Możesz uwolnić się od szkodników!

Jak pozbyć się nornic z ogrodu?

Nornice to gryzonie, które atakują nasz ogród. Nie są duże, najczęściej osiągają długość do 10 cm. W podejściu do jedzenia są dość wybredne. Uwielbiają podgryzać system korzeniowy roślin, ale nie tylko! Zjadają też łakomie nasiona owoców i warzyw. Ich uwadze nie umkną też drzewa, zawsze obgryzają korę drzew. Jednak to nie jedyne ślady, po których rozpoznasz ich obecność w ogrodzie.

domowe sposoby na pozbycie się nornic fot. genialne.pl
domowe sposoby na pozbycie się nornic fot. genialne.pl

Jeśli zobaczysz wydrążone korytarze tak na oko na 5 cm średnicy, możesz być pewny, że w Twoim ogrodzie grasują nornice. Jak je zwalczyć? Mamy na to rewelacyjny domowy sposób. Jest szybki i prosty, dzięki czemu zwalczanie nornic jest skuteczne. A przede wszystkim oszczędne! Nie potrzebujesz do tego żadnych chemicznych środków!

Jak zwalczyć nornice cynamonem?

Domowe sposoby na nornice wykorzystują to, co dobre z natury. Sklepowe środki nie są wcale konieczne. Nasz patent wykorzystuje cynamon. One nie cierpią jego zapachu, dlatego warto go użyć. Kto by się spodziewał, że ta aromatyczna przyprawa będzie tak skuteczna!

Domowe sposoby na pozbycie się nornic, fot. Genialne.pl
Domowe sposoby na pozbycie się nornic, fot. Genialne.pl

Jak pozbyć się nornic z ogrodu przy jego użyciu? Wystarczy, że posypiesz nim wydrążone przez te gryzonie tunele. Oczywiście wykorzystaj do tego gotowy cynamon w proszku. Nornice reagują błyskawicznie na jego zapach, dlatego będzie on niezawodny w ich pozbyciu się. Cynamon w proszku kosztuje zaledwie parę złotych! Tym bardziej jest to patent, który nie nadwyręży Twojego budżetu.

Domowy sposób na pozbycie się nornic

Podobne działanie do sproszkowanego cynamonu ma też papryczka chilli. Można też wykorzystać gałązkę tui, ząbki czosnku, czy też wysuszone pędy bzu. Dobre będą też liście orzecha włoskiego. Zastosowanie tych produktów sprawi, że nornice prędko wyprowadzą się z Twojego ogrodu. Ty zaś będziesz mógł cieszyć się urodzajnymi zbiorami.

Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Ten trik przegoni je na zawsze

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także