Wsyp łyżkę do doniczki i przykryj ziemią. Rośliny będą rosnąć szybciej
Jesteśmy miłośnikami roślin, dlatego testujemy triki na ich pielęgnację, aby bujnie rosły. Dużą inspiracją są dla nas domowe nawozy do roślin doniczkowych, dzięki którym nie cierpi nasz portfel. Mamy dla Ciebie patent na wzrost roślin, który pokochasz od pierwszego zastosowania.
Chemiczne środki nie są dla nas ulubionym rozwiązaniem. Ich cena nie raz potrafi przyprawić o zawrót głowy. Dlatego, kiedy odkryliśmy zastosowanie dla roślin tego produktu kuchennego - byliśmy w wniebowzięci! Przekonaj się sam, jak jest skuteczny!
Jak pielęgnować rośliny doniczkowe?
Rośliny doniczkowe ze względu na ograniczoną wielkość doniczki, mają mały dostęp do gleby. W wyniku tego również do cennych składników odżywczych. Dlatego do prawidłowego ich rozwoju, należy "dokarmiać je" mikroelementami. Niezbędne do tego są nawozy - sklepowe lub zrobione samodzielnie. Rośliny te, aby prawidłowo się rozwijać, potrzebują: potasu, azotu, fosforu, żelaza czy cynku. Tym bardziej ich prawidłowe nawożenie jest ważne, abyś cieszył oczy ich bujnym i pięknym wzrostem.
Wypróbuj patent ze skrobią ziemniaczaną
Szukasz sposobu, aby Twoje rośliny doniczkowe prawidłowo rosły? Wypróbuj nasz domowy patent!
Oto instrukcja:
- rozluźnij ziemię, w której jest kwiat,
- wyjmij warstwę ziemi, ok. 1,5 cm,
- wsyp do doniczki łyżkę skrobi ziemniaczanej,
- przemieszaj ją delikatnie z ziemią,
- zasyp wszystko świeżą glebą,
- ten ostatni krok jest ważny, aby nie pojawiła się pleśń
Domowe nawozy do roślin doniczkowych
Poza skrobią ziemniaczaną używamy też poniższych samodzielnie zrobionych nawozów do roślin doniczkowych:
- skorupki jaj
Są świetnym źródłem wapnia. Idealnie nadają się do roślin, które nie lubią podłoża o kwaśnym lub obojętnym odczynie. Zakop pokruszone skorupki w ziemi lub zmiel je na proszek. Na końcu wymieszaj je z wierzchnią warstwą gleby.
- skórki bananów
Dostarczą one roślinom niezbędnego do rozwoju fosforu, siarki, potasu czy magnezu. Wystarczy wysuszyć ją w piekarniku, a następnie pokruszyć i zakopać w glebie.
- fusy po kawie
Po wypiciu kawy, nie wyrzucaj fusów. Dolej do nich wody i podlej nimi swoje rośliny doniczkowe. Nawóz z fusów nada się do roślin, które lubią kwaśne podłoże (np. paprocie, storczyki, anturium).