PoradyLajfhakiWsyp szczyptę tej przyprawy do dziur po nornicach. Znikną z ogródka

Wsyp szczyptę tej przyprawy do dziur po nornicach. Znikną z ogródka

jak odstraszyć nornice fot. freepik
jak odstraszyć nornice fot. freepik
15.06.2023 08:59

Nornice to szkodniki ogrodowe, które nieźle mogą w nim nabroić. Do tego stopnia, że nasza praca i wkład w uprawy pójdą na marne. Oto prosty sposób na to, jak odstraszyć nornice nie szkodząc im i nie zabijając. Ten patent jest bezpieczny dla środowiska!

Słodkie, małe stworzonka - tak można opisać nornice. Te niepozorne zwierzaki grasują w naszych ogrodach i żerują na roślinach. Dlatego lepiej, aby nie zadomowiły się wśród nich na dłużej. Jeśli szukasz sposobu na to, jak je przepłoszyć - mam trik z wykorzystaniem popularnej przyprawy.

Jak odstraszyć nornice?

Jeśli w swoim ogrodzie zauważysz charakterystyczne tunele, możesz być pewny, że grasują w nim nornice.  Zwierzaki te, chociaż są niewielkich rozmiarów i mają słodkie mordki, tak naprawdę są szkodnikami, które jedzą owoce i warzywa. Jednak nie tylko na to je stać, ponieważ podgryzają też system korzeniowy roślin i korę drzew. W skrócie robią sobie niezłą ucztę kosztem twojego czasu i pracy. Jest kilka sposobów, dzięki którym możesz się pozbyć tych niechcianych lokatorów. Jednym z nich, który stosujemy zawsze, kiedy się pojawią, jest cynamon - działa na nie odstraszająco.

Jak pozbyć się nornic? Fot. Getty Images
Jak pozbyć się nornic? Fot. Getty Images

Cynamon na nornice

Sposób na mrówki w ogrodzie, fot. freepik
Sposób na mrówki w ogrodzie, fot. freepik

Domowy sposób na nornice

Polecamy ci też inne skuteczne sposoby na te szkodniki, jeśli akurat zabraknie ci cynamonu. Po pierwsze zasadź rośliny, które je odstraszą. Są to: mięta, gorczyca, czosnek, czarna porzeczka oraz wilczomlecz. Po drugie stosuj cienkie ściółki. Po trzecie zabezpieczaj rośliny i drzewa osłonkami. Te sposoby skutecznie pozwolą ci pozbyć się problemu z nornicami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także