PoradyWszyscy mnie pytają, dlaczego szyby w moim aucie nie zamarzają. Ten domowy patent stosuję od lat

Wszyscy mnie pytają, dlaczego szyby w moim aucie nie zamarzają. Ten domowy patent stosuję od lat

Jak zapobiec zamarzaniu przedniej szyby? fot. freepik
Jak zapobiec zamarzaniu przedniej szyby? fot. freepik

20.01.2023 10:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak zapobiec zamarznięciu przedniej szyby w samochodzie? To pytanie zadaje sobie każdego roku wielu kierowców. Okazuje się, że niektórzy mają na to patenty.

Podczas zimy znienawidzoną, przez wszystkich kierowców, czynnością jest odśnieżanie samochodu oraz zeskrobywanie lodu z przedniej szyby. To wyjątkowo uciążliwa czynność, którą czasami trzeba wykonywać przy minusowych temperaturach. Wiele osób próbuje trochę ułatwić sobie życie i stara się znaleźć patenty na zamarzające szyby. Okazuje się, że jeden z nich jest niezwykle skuteczny. I co ciekawe nie wymaga używania żadnych specjalistycznych środków.

Jak zapobiec zamarznięciu przedniej szyby, fot. Freepik
Jak zapobiec zamarznięciu przedniej szyby, fot. Freepik

Jak przygotować preparat na zamarzające szyby?

Najpierw wymieszaj ocet spirytusowy z wodą (proporcja 3:1). Następnie w tym roztworze zanurz ściereczką lub gąbkę i rozprowadź go po suchej, a także nie oblodzonej szybkie samochodu. Ocet zapobiegnie przymarznięciu opadów do szyby i sprawi, że nie osadzi się również na niej szron. Koniecznie wypróbuj ten trik i przekonaj się, że naprawdę działa.

Jak zrobić odmrażacz do szyb?

Natomiast jeżeli nie zdążysz zabezpieczyć szyby przed szronem i lodem, to zawsze możesz przygotować domowy odmrażacz. On również jest niezawodny. Do butelki ze spryskiwaczem wlej wodę (najlepiej destylowaną, ale zwykła z kranu też będzie dobra) oraz jakikolwiek alkohol (proporcja 1:3). Tak powstałym roztworem spryskaj szyby. Przekonasz się, że po kilku sekundach zamarznięta warstwa zacznie szybka sama schodzić. I cała operacja zajmie Ci bardzo mało czasu (w porównaniu ze skrobaniem).

Jak zapobiec zamarznięciu przedniej szyby, fot. Freepik
Jak zapobiec zamarznięciu przedniej szyby, fot. Freepik

Jak otworzyć zamarznięty zamek w aucie?

Wystarczy umieścić kilka kropel płynu do dezynfekcji na kluczyku lub w dziurce od klucza w drzwiach. Alkohol zawarty w płynie pomoże usunąć cały lód, a Ty spokojnie dostaniesz się do auta. Natomiast, aby zabezpieczyć zamek samochodowy przed zamarznięciem, spryskaj dziurkę od klucza środkiem WD-40.

Jeśli zobaczysz butelkę w kole samochodu, natychmiast dzwoń na policję!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także