PoradyLajfhakiWybierając się na długi lot, zawsze pamiętam o zabraniu ze sobą piłeczki tenisowej

Wybierając się na długi lot, zawsze pamiętam o zabraniu ze sobą piłeczki tenisowej

piłeczka tenisowa w samolocie. Fot. Freepik
piłeczka tenisowa w samolocie. Fot. Freepik

28.07.2023 14:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Planując podróż samolotem, zazwyczaj do naszego bagażu podręcznego pakujemy coś do czytania, aby umilić sobie czas, oraz drobne przekąski, które pomogą zaspokoić nagły głód. Niemniej jednak jest jeszcze jedna rzecz, która może okazać się niezwykle pomocna podczas długiego lotu. Do czego może się przydać piłeczka tenisowa w samolocie? Odpowiedź jest dość prosta.

Dla wielu osób perspektywa spędzenia kilku godzin w pozycji siedzącej na pokładzie samolotu jest przerażająca. W takiej sytuacji łatwo jest nabawić się bólu mięśni, a niektóre części ciała mogą odmówić posłuszeństwa i zacząć drętwieć. Jak zatem przetrwać długi lot i nie narazić się na bunt swojego organizmu? Główną rolę zagra tu piłeczka tenisowa w samolocie.

Piłka tenisowa to podstawowy element bagażu na podróż samolotem

Rozwiązaniem powyższego problemu jest niepozorna, najzwyklejsza piłeczka tenisowa. Bez problemu wniesiesz ją na pokład samolotu i jest na tyle mała, aby zmieścić się w bagażu podręcznym. Podczas lotu samolotem z łatwością zamienisz ją w niezrównany masażer, który pobudzi krążenie i zredukuje bóle mięśni. Dodatkowo pomoże pozbyć się skurczy oraz sprawi, że poczujesz się zrelaksowany i odprężony.

Savoir-vivre w samolocie. Takie zachowanie to gafa. Fot. Getty Images
Savoir-vivre w samolocie. Takie zachowanie to gafa. Fot. Getty Images

Piłeczka tenisowa w samolocie — jak ją wykorzystać?

Istnieje kilka sprawdzonych metod na to, jak skutecznie wykorzystać piłkę tenisową na pokładzie samolotu. Wszystko zależy od tego, które partie mięśni wymagają rozluźnienia:

  • nadgarstki: weź piłkę w dłoń i zacznij ją po prostu obracać, aż poczujesz, że nadgarstek przestaje drętwieć;
  • stopy: zdejmij buty, a piłkę umieść pod podeszwą stopy. Następnie przesuwaj stopę po piłce w przód i tył, a od razu poczujesz ulgę;
  • uda: obolałe uda to nic przyjemnego. Chwyć piłkę w dłonie i przesuwaj ją od kolan wzwyż.
  • łydki: od ciągłego siedzenia mogą drętwieć także łydki, więc wykonaj ich szybki masaż. Piłkę tocz od kostek, aż do kolan, aż poczujesz, jak niekomfortowe uczucie znika;
  • plecy: uciążliwy ból pleców oraz ramion jest w stanie popsuć przyjemność z podróży. Piłeczkę włóż pomiędzy plecy. a oparcie siedzenia. Następnie zacznij delikatnie poruszać się na boki. Ulga gwarantowana!
Klaskanie w samolocie jest różnie oceniane przez pilotów i obsługę. Fot. Getty Images
Klaskanie w samolocie jest różnie oceniane przez pilotów i obsługę. Fot. Getty Images
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także