PoradyLajfhakiWyciągnij z szuflady i włóż do zmywarki. Perfekcyjnie doczyści wszystkie sztućce

Wyciągnij z szuflady i włóż do zmywarki. Perfekcyjnie doczyści wszystkie sztućce

Folia aluminiowa w zmywarce, fot. Genialne.pl
Folia aluminiowa w zmywarce, fot. Genialne.pl
01.06.2023 11:39

Zmywarka to sprzęt, bez którego ciężko wyobrazić sobie codzienne życie. Oszczędza wodę oraz ma dużą ładowność, przez co szybko i sprawnie myje naczynia. Jednak czasem na sztućcach lub szklankach pojawiają się białe i mało estetyczne plamy, którym w łatwy sposób można zaradzić. Sprawdź, jak folia aluminiowa w zmywarce doczyści wszystkie sztućce.

Sposób ten zyskuje na popularności i wiele gospodyń stosuje folię aluminiową w zmywarce. Metoda ta jest nie tylko skuteczna, ale też tania i łatwo dostępna, ponieważ rolka folii aluminiowej jest zazwyczaj w każdej kuchennej szafce. Wyciągnij ją z szuflady i włóż do zmywarki, a efekt przejdzie twoje najśmielsze oczekiwania.

Dlaczego warto używać folii aluminiowej?

  • Trik ten pozwoli pozbyć się osadów wapiennych, które zostawiają białe plamy na naczyniach. Folia aluminiowa posiada jony, które wchodzą w reakcję z jonami wody. W efekcie te cząsteczki zawarte w folii, czyli metalu, zapobiegają osadzaniu się wapienia oraz przywracają błysk.
  • Folia aluminiowa w zmywarce oszczędza pieniądze, ponieważ nie trzeba kupować dodatkowych środków, takich jak sole regenerujące lub odkamieniacz.
  • Ochrona środowiska to równie ważny plus stosowania tej metody, który wnika z zastąpienia środków chemicznych naturalnym specyfikiem.
  • Metoda ta zwiększy wydajność urządzenia oraz zapobiegnie osadzaniu się kamienia.
genialne.pl
genialne.pl

Jak użyć folii aluminiowej w zmywarce?

Wystarczy, że odetniesz kawałek folii aluminiowej o długości około 30 cm, a następnie zgnieciesz go w kulkę, która powinna być wielkości piłki golfowej. Podczas ładowania zmywarki połóż ją na dole urządzenia, tuż obok kosza na sztućce. Warto pamiętać o tym, aby kulka nie blokowała ramion spryskujących oraz dostępu do środków myjących. Na koniec uruchom zmywarkę tak jak zazwyczaj. Ważne jest regularne wymienianie kulki foliowej, ponieważ dosyć szybko się zużywa.

genialne.pl
genialne.pl

Jak lepiej wykorzystać tę metodę?

  • Przed włożeniem naczyń do zmywarki przepłucz je pod bieżącą wodą. Usuniesz pozostałe resztki jedzenia, które nie przykleją się do innych naczyń.
  • Użyj dobrego detergentu myjącego i wlej odpowiednią jego ilość (nie za dużo, nie za mało).
  • Dostosuj wielkość kulki z folii aluminiowej do modelu zmywarki oraz własnych potrzeb.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także