PoradyLajfhakiWyczerpane baterie w pilocie zaczną działać. Wystarczy 1 rzecz z szafki

Wyczerpane baterie w pilocie zaczną działać. Wystarczy 1 rzecz z szafki

jak naprawić pilot od telewizora, fot. Genialne
jak naprawić pilot od telewizora, fot. Genialne

27.07.2023 16:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zasiadając przed telewizorem, mamy ogromne nadzieje na to, że spędzimy czas przyjemnie oraz zobaczymy wartościowy film lub serial. Sięgamy po pilot i cały czar pryska, ponieważ przestał działać. Podpowiadamy domowy sposób na wyczerpane baterie w pilocie.

Często zdarza się tak, że elektronika odmawia posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie. To doprowadza nas do białej gorączki, która jest całkowicie niepotrzebna. Mocne uderzanie pilotem lub energiczne nim wymachiwanie na nic się zdadzą. Najprawdopodobniej zepsuł się na dobre lub przestały działać w nim baterie. Jak na złość nie ma wtedy pod ręką nowej pary? Nic straconego, ten domowy artykuł uratuje sytuację.

Pierwsza pomoc na wyczerpane baterie w pilocie

Brak nowych baterii tylko z pozoru pogarsza sytuację. Najczęściej potrzeba nam tych o oznaczeniu AA lub AAA, ale co robić, kiedy nie mamy żadnych z nich? Wystarczy folia aluminiowa, chwila cierpliwości i podstawowe umiejętności manualne. Na początku wytnij małą ilość folii, a następnie złóż ją w mały kwadrat, aby zmieścił się między bateriami. W kolejnym kroku umieść dwa kwadraciki tam, gdzie znajdują się sprężynki oraz znak minusa. Kwadrat aluminiowy powinien dotykać także baterii, ponieważ korzystając z tego sposobu, bazujemy na zasadach fizyki. Folia pełni funkcję mostku przewodzącego, który wzmacnia działanie pozornie wyczerpanych baterii. Ten skuteczny trik sprawdzi się też, kiedy mamy inny model baterii niż potrzeba. Wtedy należy tak samo zwinąć folię aluminiową w kostkę i umieścić między baterią a metalową sprężynką.

Black TV remote control with AAA alkaline batteries on a white background. Battery replacement, spare parts. Close up of an empty battery compartment of the remote control
Black TV remote control with AAA alkaline batteries on a white background. Battery replacement, spare parts. Close up of an empty battery compartment of the remote control

Pozostałe zastosowania folii aluminiowej

Jak widać, jej zastosowanie nie ogranicza się tylko do kuchni. Artykuł ten ma o wiele więcej do zaoferowania niż się wydaje. Niewielki kawałek dodany do prania sprawi, że ubrania nie będą się elektryzować. Zwinięta w kulkę doczyści najbardziej przypaloną blachę lub ruszt, a założona na okno ochłodzi pomieszczenie podczas upałów. Folia aluminiowa przyśpieszy także działanie rutera, ponieważ czasem zdarza się, że jego sygnał jest słaby. Jest to szczególnie denerwujące, kiedy chcemy coś zdalnie załatwić lub obejrzeć śmieszne filmy, które ładują się w nieskończoność. Wtedy wytnij kawałek folii i umieść go pod lub za ruterem, a sygnał urządzenia momentalnie się wzmocni oraz przyśpieszy. Jeśli nie masz folii, ale puszkę aluminiową, to rozcięta zadziała tak samo dobrze.

roll of aluminum foil isolated on white background
roll of aluminum foil isolated on white background
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także