PoradyLajfhakiWyjmij z portfela kilka groszy. Ten trik na muchy sprawdzi się w domu i ogrodzie

Wyjmij z portfela kilka groszy. Ten trik na muchy sprawdzi się w domu i ogrodzie

jak odstraszyć muchy fot. freepik
jak odstraszyć muchy fot. freepik
31.07.2023 15:25

Insekty w domu to nic przyjemnego, a muchy potrafią być prawdziwym utrapieniem. Intensywne zapachy jedzenia i śmieci są dla nich idealnym wabikiem. Podpowiadamy, jak odstraszyć muchy wykorzystując do tego torebkę plastikową i... parę groszy.

Muchy to nieproszeni lokatorzy naszych domów. Wlatują do pomieszczeń zwabione różnymi zapachami. Są nieznośne i potrafią nieźle zirytować. Zapomnij o stosowaniu lepów na muchy, wypróbuj nasz trik!

Jak odstraszyć muchy?

Ciepłe zimy sprawiły, że insektów jest prawdziwa plaga. I nie chodzi tu jedynie o komary, ale również muchy. Te brzęczące, latające przed nosem owady wzbudzają niemałą frustrację. Zdarza się, że ciężko się ich pozbyć, szczególnie jeśli mieszkamy w otoczeniu roślin. Otwarte okna i różne zapachy są dla nich kuszące do tego stopnia, że wszędzie musimy zawieszać lepy na muchy. Przy dużej ilości tych owadów, ich zmienianie również może być irytujące. Dlatego warto zastosować jeszcze inne środki zapobiegawcze. Z pewnością skuteczny, nie tylko wobec much, ale też mrówek i komarów jest cynamon, pieprz caynne czy ocet. Kosztują one zaledwie kilka groszy, a ich aromat działa odstraszająco na te insekty. Można też zastosować woreczek foliowy. Poniżej instrukcja, jak go użyć.

Obraz

Trik na muchy

Sztuczka ta pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i jest wykorzystywana tam od bardzo dawna. Podobno na muchy działają odstraszająco zamknięte w plastikowej torbie wypełnionej wodą drobne monety. Należy powiesić ją w strategicznym miejscu, np. koło okna lub śmietnika. Dlaczego to działa? Promienie słoneczne odbijające się od zanurzonych w wodzie monet dają efekt pryzmatu, czyli rozproszenia światła. To dezorientuje i odstrasza muchy, których oczy są podatne na zakłócenia wizualne. Co jeszcze działa na muchy? Choćby moskitiery, którą można zawiesić na oknach, ale te, jak wiadomo - swoje kosztują. Muchy nie cierpią też niektórych olejków eterycznych. Szczególnie o zapachu lawendowym, miętowym lub cytrynowym. Kiedy je wyczują w powietrzu, od razu uciekają tam, gdzie pieprz rośnie. Dlatego, jeśli chcesz je wyplenić z mieszkania, dodaj olejek do odświeżacza powietrza lub skropl nim miejsca, w których pojawiają się te insekty. Nie będzie po nich śladu!

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także