PoradyLajfhakiWyjmij z samochodu. Spalanie paliwa momentalnie spadnie

Wyjmij z samochodu. Spalanie paliwa momentalnie spadnie

Tankowanie paliwa.
Tankowanie paliwa.
Źródło zdjęć: © Pixabay | Engin_Akyurt

28.03.2024 10:49, aktual.: 10.06.2024 09:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twój samochód dużo pali? Nic dziwnego, skoro masz w nim te przedmioty. Okazuje się, że wystarczy opróżnić wnętrze auta z niepotrzebnych rzeczy, a paliwo zacznie mniej "uciekać" z baku. Czego pozbyć się z auta, by zaoszczędzić paliwo?

Wystarczy kilka dni jazdy, a kontrolka na desce rozdzielczej krzyczy o rezerwie w baku. Ból, jaki niesie za sobą tankowanie auta, jest wręcz nie do opisania, zwłaszcza gdy samochód spala więcej, niż byś chciał. Jak sprawić by samochód mniej palił? Oszczędzanie paliwa może być prostsze, niż myślisz.

Jak zaoszczędzić na paliwie?

Zdaniem ekspertów pojazdy spalinowe mogą zużywać mniej paliwa, jeśli są do tego odpowiednio przygotowane. Wiele przedmiotów, które wozimy w bagażniku czy na siedzeniach mocno obciąża samochód, przez co spalanie staje się wyższe. Czasami zwykłe sprzątanie i wyrzucenie niepotrzebnych przedmiotów przed wyruszeniem w trasę może dużo zmienić.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Samochód nie ma nieograniczonych możliwości, podobnie jak człowiek. Biegając z obciążeniem, zużywamy dwa razy więcej energii, tak samo jest w przypadku pojazdu, który ma nadmiar niepotrzebnego balastu. Oszczędzanie paliwa najlepiej zacząć od generalnych porządków wewnątrz samochodu. Niekiedy bagażnik auta kryje mnóstwo niepotrzebnych rzeczy, które jedynie obciążają silnik samochodu.

ChoiceQuote, jeden z brytyjskich brokerów ubezpieczeniowych zaznacza, że przed rozpoczęciem trasy konieczne jest usunięcie wszystkich przedmiotów obciążających samochód. Dość popularne jest wożenie bagażników na rowery na dachu lub z tyłu auta. Jeśli akurat ich nie potrzebujesz, zdemontuj je, a samochód od razu pobierze mniej paliwa. Mężczyźni nie raz wożą w samochodach zestawy narzędzi, które zazwyczaj się nie przydają — one również powinny zniknąć z pojazdu.

Oszczędzanie paliwa – przydatne triki

Chyba nie ma osoby, która chce przepłacać za paliwo. Zamiast tankować co kilka dni, zmień styl jazdy, a rezerwa zacznie się świecić o wiele rzadziej. Zacznij od tego, by nie rozgrzewać silnika, nim ruszysz. Zaraz po wystartowaniu rzadko kiedy nabierasz maksymalnej mocy pojazdu, więc grzanie silnika nie jest potrzebne do przebycia krótkiego odcinka jazdy.

Kolejną ważną zasadą jest unikanie korków. Ciągłe podjeżdżanie do poprzedzającego auta spowoduje, że twoim baku zostanie o wiele mniej paliwa, niż zakładasz. Czasami dłuższe, ale mniej zakorkowane trasy pozwalają oszczędzić paliwo nawet o kilkanaście procent. Podczas jazdy staraj się utrzymywać równomierną prędkość i nie doprowadzaj silnika do wysokich obrotów. Jeśli masz możliwość, bo np. jeździsz stale autostradą, używaj tempomatu, który pozwoli ci utrzymać stałą prędkość.

Jeśli do tego wszystkiego wdrożysz radę z usunięciem zbędnego obciążenia, możesz doczekać się sporych oszczędności na paliwie. Samochód przestanie palić jak smok, a ty zyskasz gotówkę na inne drobne wydatki.

Źródło: Express.co.uk.

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także