PoradyLajfhakiWyłączył 1 ukrytą funkcję w telefonie. WiFi wskoczyło na inny level szybkości

Wyłączył 1 ukrytą funkcję w telefonie. WiFi wskoczyło na inny level szybkości

WiFi, fot. Genialne
WiFi, fot. Genialne
29.10.2023 11:18

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez WiFi. To przydatna funkcja, która pozwala nam mieć dostęp do sieci w każdym miejscu, choćby w podróży. Oto co zrobić, aby zwiększyć jej prędkość.

Słaby zasięg czy różnego pochodzenia problemy z routerem mają zauważalny wpływ na działanie WiFi. Jeśli korzystamy z telefonu, łapiemy wiele otwartych sieci, co też zakłóca przesył danych. Podpowiadamy trik, dzięki któremu twój internet zawsze będzie śmigał.

Otwarta sieć WiFi, na co uważać?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak wyłączyć automatyczne połączenie WiFi?

Jeśli jesteś posiadaczem telefonu z systemem iOS, wystarczy, że przejdziesz do ustawień i wybierzesz WiFi. Następnie naciśniesz przycisk "i", który znajduje się obok sieci, której chcesz zatrzymać automatyczne łączenie. Teraz znajdź tę opcję i po prostu ją wyłącz. W przypadku telefonów z Androidem też trzeba przejść do ustawień, a potem wejść w Sieć i Internet. Kolejny krok to naciśnięcie opcji WiFi i  wybranie przy konkretnej, którą chcesz wyłączyć, ikony koła zębatego. Teraz znajdź opcję automatycznego logowania i wyłącz ją. Niektórzy polecają też zastosowanie aplikacji blokujących niechciane sygnały sieciowe. Znajdziesz również takie, które analizują bezpieczeństwo danej sieci. Z ich pomocą nie tylko sprawdzisz, kto korzysta z twojego dostępu, ale też będziesz mieć wgląd na to, czy dane źródło w okolicy, którego chcesz użyć, jest na pewno bezpieczne. Jest to cenna funkcjonalność, która może uchronić cię przed włączeniem zainfekowanej sieci. To również oszczędność na poborze energii.

Close up hands holding smartphone. man using cellphone connecting wifi for marketing and searching data and social media on internet.technology business investment concept
Close up hands holding smartphone. man using cellphone connecting wifi for marketing and searching data and social media on internet.technology business investment concept
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także