PoradyLajfhakiWypowiedz to zdanie, a telemarketerzy przestaną dzwonić. Zawsze działa

Wypowiedz to zdanie, a telemarketerzy przestaną dzwonić. Zawsze działa

Telemarketerzy przestaną dzwonić, gdy usłyszą jedno zdanie.
Telemarketerzy przestaną dzwonić, gdy usłyszą jedno zdanie.
Źródło zdjęć: © Freepik

31.10.2023 13:24, aktual.: 20.12.2023 14:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzwoniący co chwilę telemarketerzy doprowadzają cię do szaleństwa? Podpowiadamy, jak ukrócić natrętne telefony z ofertami, wypowiadając tylko jedno, proste zdanie. Dzięki niemu szybko uwolnisz się od telefonicznych ankiet, promocji i ofert.

Telefony od telemarketerów mogą mocno uprzykrzyć życie. Wystarczy raz nierozważnie podać gdzieś numer telefonu, a niemal codziennie będziesz odbierać połączenia z najróżniejszymi ofertami. Osoby dzwoniące są zwykle odporne na nieprzyjemny ton i nieuprzejme traktowanie, a do tego nie zrażają się niepowodzeniami i podejmują kolejne próby kontaktu. Jeśli masz tego dość, mamy dla ciebie skuteczny sposób na rozwiązanie tego problemu raz na zawsze.

Dlaczego telemarketerzy do ciebie dzwonią?

Aby telemarketerzy zaczęli dzwonić do ciebie z ofertami, musisz wcześniej wyrazić na to zgodę (pytanie o nią na początku rozmowy jest niezgodne z przepisami). Niestety, wiele osób robi to nieświadomie. Często podczas dokonywania zamówień, zawierania umów czy zapisywania się na newsletter jakiejś firmy, poza obowiązkową zgodą na przetwarzanie danych osobowych można zaznaczyć zgodę na przekazywanie informacji marketingowych drogą telefoniczną. Jeśli z rozpędu ją zaznaczysz, znajdziesz się w bazie telemarketingowej danej firmy. Mało tego, niektóre przedsiębiorstwa formułują zgodę w taki sposób, że umożliwia im udostępnianie zebranych danych swoim partnerom biznesowym (co jest zgodne z prawem). W związku z tym może zdarzyć się, że będą dzwonili do ciebie telemarketerzy z firm, z którymi nigdy nie miałeś do czynienia. Wystarczy wiedzieć, jak pozbyć się natręta, by uciąć takie telefony raz na zawsze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak sprawdzić, skąd telemarketerzy mają twój numer?

Przede wszystkim masz prawo wiedzieć, po co dzwoni do ciebie telemarketer i na zlecenie jakiej firmy. Jeśli miałeś z nią wcześniej styczność, prawdopodobnie wyraziłeś zgodę na kontakt telefoniczny. Jeśli przedsiębiorstwo jest ci zupełnie obce, możesz zapytać, skąd osoba dzwoniąca ma twój numer. Oczywiście możesz usłyszeć, że pozyskano je z bazy danych jednego z partnerów biznesowych, ale zdarzają się również inne scenariusze. Czasem telemarketerzy informują, że pozyskali go z ogólnodostępnej bazy danych. Brzmi to dość zagadkowo i mało precyzyjnie, prawda? No właśnie! Taka odpowiedź może oznaczać, że twoje dane zostały pozyskane z nielegalnego źródła, np. z internetu lub od osób trzecich.

Telemarketerzy dzwonią z różnych numerów.
Telemarketerzy dzwonią z różnych numerów. © Freepik

Jak pozbyć się natrętnego telemarketera?

Osoby, które nie chcą odbierać więcej telefonów z najróżniejszymi ofertami, próbują wszystkiego, by zniechęcić telemarketerów do kontaktu. Niektórzy tłumaczą się brakiem czasu, inni robią awantury, ale wszystko to na nic! A wystarczy wypowiedzieć jedno z trzech prostych zdań, by raz na zawsze uciąć irytujące telefony.

  • Nie jestem zainteresowany, proszę o usunięcie mojego numeru z państwa bazy danych i zaprzestanie kontaktu ze mną. To zdanie to nic innego jak cofnięcie zgody na kontakt telefoniczny, więc natręt nie ma wyjścia i musi spełnić twoje żądanie. W przeciwnym razie możesz dochodzić swoich praw na drodze sądowej.
  • Proszę o ponowne przedstawienie się i podanie danych firmy, na której zlecenie pan/pani do mnie dzwoni. Telemarketerzy nie są skorzy do podawania tych informacji, szczególnie jeśli mają twoje dane z nielegalnego źródła, więc zwykle się rozłączają. Istnieje jednak ryzyko, że będą próbowali skonstatować się z tobą ponownie.
  • Nagrywam tę rozmowę i w związku z przepisami RODO proszę o natychmiastowe zaprzestanie kontaktu ze mną. W przeciwnym razie całe to nagranie wykorzystam w sądzie. Wzmianka o RODO i sądzie to zawsze bardzo skuteczny straszak.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także