PoradyLajfhakiWystarczą tylko szczypce. Żaluzje nigdy nie wyglądały lepiej

Wystarczą tylko szczypce. Żaluzje nigdy nie wyglądały lepiej

jak wyczyścić żaluzje, fot. Genialne
jak wyczyścić żaluzje, fot. Genialne
10.10.2023 09:17

Osłaniają nas przed mocnym słońcem oraz wścibskim okiem sąsiadów, jednak utrzymanie ich w czystości to nie lada wyzwanie. Podpowiadamy jak wyczyścić żaluzje w mig.

Wystarczy jeden ruch i od razu czujemy się komfortowo w swoim domu. Mimo to często pojawia się problem z ich umyciem, ponieważ w tak drobne przestrzenie bardzo ciężko jest dotrzeć. Na dodatek nikt nie ma czasu, aby czyścić żaluzję przez kilka godzin. Okazuje się, że istnieje banalny sposób, dzięki któremu zrobisz to szybciej.

Jak wyczyścić żaluzje?

Zamiast szmatki i palców warto wybrać bardziej zaawansowany patent. Wystarczy, że sięgniesz do kuchni, gdzie są wszystkie potrzebne do wyczyszczenia żaluzji przedmioty. Weź dwie nowe gąbki do mycia naczyń, a następnie natnij je poziomo od strony węższego boku. Teraz pora na game changera mycia żaluzji. Chodzi o szczypce do nakładania sałatek lub obracania mięs. Na jego końce należy wsunąć gąbki tak, aby były stabilne. Teraz pozostaje spryskać gąbki preparatem czyszczącym i umyć delikatnie żaluzje. Dzięki temu usuniesz cały zgromadzony na nich kurz oraz brud w ciągu zalewie kilku sekund. Jeśli gąbki szybko się zużyją to nic straconego, ponieważ z łatwością zastąpisz je nowymi.

Pozostałe sposoby na wyczyszczenie żaluzji

  • Do czyszczenia dobrze sprawdzi się odpowiednio wyprofilowana miotełka lub ściereczka z mikrofibry, która błyskawicznie zbierze kurz.
  • Zwilżona szmatka usunie brud. Następnie wytrzyj żaluzje do sucha ręcznikiem papierowym.
  • Można użyć odkurzaczaz precyzyjną końcówką, który w kilka sekund wchłonie wszystko, to czego nie jesteśmy w stanie zebrać ręcznie.
  • Równie dobrze sprawdzi się łopatka do nakładania ciast owinięta nasączoną szmatką (lub inny przedmiot w podobnym kształcie).
Obraz

Tym środkiem w miga wyczyścisz żaluzje

Nie zaleca się stosowania sklepowych i drogich środków myjących, które mogą łatwo zniszczyć powierzchnię żaluzji. Lepiej użyć domowych oraz bezpiecznych preparatów przygotowanych samodzielnie w domu. Do tego celu dobrze sprawdzi się mieszanka octu z płynem do płukania, która nie tylko je wyczyści, ale sprawi, że kurz będzie mniej osiadał na powierzchni żaluzji. Wystarczy połączyć specyfiki w proporcji 1:1 i nałożyć na gąbkę lub szmatkę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także