PoradyLajfhakiWystarczy butelka, by rozprawić się z awarią w toalecie. Raz, a dobrze!

Wystarczy butelka, by rozprawić się z awarią w toalecie. Raz, a dobrze!

Jak odetkać toaletę bez przepychacza? Przyda się plastikowa butelka, fot. genialne.pl
Jak odetkać toaletę bez przepychacza? Przyda się plastikowa butelka, fot. genialne.pl
31.08.2023 14:14

Nie masz przepychacza, a toaletę trzeba odetkać raz-dwa, bo wkrótce przychodzą goście? Wystarczy zaopatrzyć się w plastikową butelkę po soku, wodzie lub napoju gazowanym, a problem będzie z głowy.

Zatkana toaleta to problem, który nas dotyka w najmniej odpowiednim momencie. Jeśli akurat nie masz przepychacza, a koniecznie musisz uporać się z tą awarią, zastosuj poniższy trik. Plastikowa butelka jest w stanie wytworzyć odpowiednie ciśnienie, które przepcha zator dalej. To bardzo proste i każdy jest w stanie poradzić sobie z tym trikiem.

Jak odetkać toaletę bez przepychacza?

Woda zbierająca się w toalecie to jasny znak, że rura ma wewnątrz zator. Nie ma co czekać na pogorszenie sytuacji, tylko trzeba zacząć działać. Weź pustą plastikową butelkę i odetnij jej dno. Korek powinien być zakręcony z drugiej strony. Zabezpiecz dłonie rękawicami i wstaw do toalety butelkę od strony odciętej końcówki. Następnie zacznij poruszać nią w górę i dół, tak jak robisz to za pomocą przepychaczki. Wewnątrz wytworzy się ciśnienie, które po chwili usunie zator. Trik jest łatwy i skuteczny, trzeba go jedynie znać i wypróbować w awaryjnej sytuacji.

Jak odetkać toaletę bez przepychacza? Przyda się plastikowa butelka, fot. Freepik
Jak odetkać toaletę bez przepychacza? Przyda się plastikowa butelka, fot. Freepik

Co robić, by toaleta się nie zatykała?

Jeśli nie chcesz podobnej sytuacji w przyszłości, zadbaj o to, by nie stwarzać warunków do powstawania zatoru. Po pierwsze dbaj o higienę: usuwaj kamień ze ścianek, regularnie czyść wnętrze muszli i od czasu do czasu zrób udrażniane rur. W tym przypadku świetnie sprawdzą się dwie tabletki aspiryny zalane wrzątkiem. Kolejna sprawa to zwracanie uwagi na to, co wrzucasz do toalety. Nie mogą tam lądować waciki, patyczki do uszu czy kobiece artykuły higieniczne. To wszystko zatyka toaletę, a gdy sprawa zostanie zaniedbana, trzeba będzie wezwać specjalistę, którego usługi kosztują niemałe pieniądze. Na koniec rada, o której zawsze mówiły nam mamy — nie używaj zbyt dużej ilości papieru! Może się wydawać, że to nonsens, ale to właśnie on najczęściej przytyka domowe rury.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także