PoradyLajfhakiWystarczy jeden składnik, aby pozbyć się mszyc z ogrodu w 100%

Wystarczy jeden składnik, aby pozbyć się mszyc z ogrodu w 100%

skuteczny środek na mszyce fot. freepik / Garden Green youtube
skuteczny środek na mszyce fot. freepik / Garden Green youtube
29.06.2023 14:37

Mszyce są szkodnikami, które atakują rośliny w ogrodzie. Ich celem mogą też paść kwiaty doniczkowe. Podpowiadamy, jak zrobić skuteczny środek na mszyce domowym sposobem! Będziesz miał spokój z nimi na bardzo długo!

Ogród może paść ofiarą wielu szkodników. Najczęściej są to bezpańskie koty, krety, nornice, ale też mszyce. Jeśli chcesz się ich pozbyć i ochronić swoje rośliny, zastosuj domowy środek z naszego przepisu, który zrobisz samodzielnie w kilka minut.

Jak pozbyć się mszyc?

Mszyce są dość uciążliwymi szkodnikami roślin. Pozbycie się ich początkowo wydaje się być trudne, na szczęście jest wiele metod, które pozwalają je zwalczyć. Nie musisz być doświadczonym ogrodnikiem, aby nimi działać w ogrodzie. Do walki z mszycami masz dwie opcje. Pierwsza to zastosować chemiczne preparaty, które gotowe kupisz w sklepie lub samodzielnie stworzyć naturalne i domowe środki na mszyce. Dobrym sposobem będą przyprawy: ostra papryka czy cynamon. Dobra będzie też coca-cola. Wszystkie te produkty w większości mamy w swoich domach.

skuteczny sposób na mszyce fot. Garden Green /youtube
skuteczny sposób na mszyce fot. Garden Green /youtube

Popiół drzewny na mszyce

Skutecznyśrodek na mszyce zrobisz też z popiołu drzewnego. My stosujemy go od lat i mamy spokój z mszycami w ogrodzie. Oto przepis na 5 litrów preparatu. Weź duży słoik, wsyp 250 g popiołu drzewnego, dolej 5 litrów wody i dokładnie zamieszaj. Odstaw miksturę na kilka godzin, Potem odcedź mieszankę przez gazę i przelej do spryskiwacza. Pryskaj swoje rośliny regularnie. Po zastosowaniu mikstura usunie nawet do 90% mszyc żerujących na roślinach.

Obraz

Inne sposoby na mszyce

Mamy jeszcze inne naturalne metody na pozbycie się mszyc z ogrodu. Oto i one:

  • wódka - wlej ją do atomizera i spryskaj nią zainfekowaną przez mszyce roślinę,
  • mydło - rozpuść kostkę szarego mydła w 10 litrach wody i spryskaj roztworem roślinę - oblepi ją i wytworzy warstwę ochronną przeciw szkodnikom,
  • ostra papryka - zalej posiekaną paprykę (500 g) około 5 litrami gorącej wody i zostaw ją do odparowania na 2 dni. Potem przecedź roztwór i rozcieńcz z wodą w proporcji 1:10 i stosuj na roślinę.
  • chrzan - zrób napar z chrzanu, zalej go wodą i odczekaj 3 dni i dolej kilka kropel mydła.

Teraz już wiesz, jak zabezpieczać swoje rośliny przed mszycami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także