PoradyLajfhakiWystarczył prosty trik i pokroiłam ser typu feta w ładną kostkę bez bałaganu!

Wystarczył prosty trik i pokroiłam ser typu feta w ładną kostkę bez bałaganu!

Jak kroić fetę? Fot. TikTok
Jak kroić fetę? Fot. TikTok

11.10.2022 17:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli lubisz spędzać czas w kuchni, to na pewno eksperymentujesz z przepisami. Robisz pyszne dania i sałatki, do których nierzadko potrzebna jest feta, aby dodać im intensywniejszego smaku. Problem pojawia się jednak, kiedy trzeba ją pokroić. Rozwala się, brudzi Ci ręce, piękne kostki nagle robią się białą breją, którą ze zrezygnowaniem wrzucasz byle jak do miski. Koniec z tym! Jak kroić fetę, żeby się nie rozpadała? Ten sprawdzony trik z TikToka na pewno Ci w tym pomoże! Podzieliła się nim Justyna Bochyńska.

Niezwykle rzadko można w sklepach dostać ten ser już gotowy do użycia – pokrojony, a jeśli już, to jest dużo droższy. Najczęściej więc sięgamy po taki w kostce, który podczas krojenia kruszy się, lepi do noża i deski – słowem: potrzeba do tego naprawdę wiele cierpliwości! Ale ten proces może być prosty i przyjemny! Wystarczy mieć na to sprawdzony trik!

Jak najlepiej kroić fetę? W opakowaniu!

Nie wyciągaj fety z kartonu – to złoty środek!

Weź do ręki ostry nóż i przekrój opakowanie, jak na zdjęciu poniżej:

Obraz

Krojenie fety w ten sposób jest łatwiejsze!

Teraz wytnij kratkę w obydwu plasterkach sera – bez brudzenia rąk i deski, bez nerwów, bez rozpadania się produktu. To proste i przyjemne, a przede wszystkim skuteczne! Aby dodać pokrojoną fetę do sałatki, po prostu opróżnij opakowanie!

Obraz

Jest też inny sposób!

Jednak ten wymaga już przygotowania gadżetu do pomocy, a jest nim… kubek gorącej wody. Przed każdym cięciem zanurzaj nóż w gorącej wodzie, aby nabrał temperatury – zupełnie tak, jak w przypadku porcjowania tortu. Ten sposób również ułatwia krojenie fety, jednak jest bardziej czasochłonny.

Wypróbuj oba rozwiązania i wybierz swoje ulubione! Koniecznie podziel się nim ze swoimi najbliższymi, niech również przestaną się męczyć i denerwować, krojąc ten ser.

A czy znasz sposób na krojenie tortu kieliszkiem? Poznaj też 10 popularnych trików związanych z gotowaniem - niektóre z nich są powszechne, a są mitami!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także