PoradyLajfhakiWysyp na róg dywanu. Już nigdy nie będzie zakrzywiony!

Wysyp na róg dywanu. Już nigdy nie będzie zakrzywiony!

jak wyprostować dywan fot. Dazed_And_MoreBooze / reddit
jak wyprostować dywan fot. Dazed_And_MoreBooze / reddit
24.06.2023 19:16

Często zdarza się, że dywan jest zakrzywiony. Dzieje się tak, kiedy przez dłuższy czas nie był położony płasko. Powodować to może też zbyt długie zwisanie na trzepaku lub złe złożenie jak choćby w kostkę. Wtedy właśnie dochodzi do odkształcenia. Dowiedz się, jak wyprostować dywan stosując prosty trik.

Zakrzywiony dywan jest dość irytujący, kiedy chcemy położyć go równo na podłodze. Przydeptywanie nie daje rezultatów. Mamy dla Ciebie domowe sposoby na prostowanie dywanu, dzięki którym pozbędziesz się problemu.

Jak wyprostować dywan?

Nie ma nic bardziej frustrującego jak zakrzywiony dywan. Falowania czy zakrzywienia nie tylko dobrze nie wyglądają, ale też przeszkadzają w odkurzaniu. Pojawiają się podczas długotrwałego przechowywania go po zrolowaniu. Wiele osób, aby pozbyć się tego kłopotu, w miejsce zakrzywienia stawia ciężkie meble lub próbuje dywan przydeptać, aby go wyrównać. Metody te nie dają jednak oczekiwanego skutku. Mamy dla Ciebie lepsze domowe patenty.

3D render of a room interior with blank picture frame
3D render of a room interior with blank picture frame

Domowe sposoby na prostowanie dywanu

Jeśli szukasz dobrego sposobu, aby wyprostować zakrzywiony dywan, zastosuj kostki lodu. Wysyp 4 sztuki w miejscu zakrzywienia i połóż w rogu szklankę. Pozostaw do rozpuszczenia się kostek. Włókna od zmiany temperatury rozszerzą się, a dywan przestanie być zakrzywiony. Ten patent sprawdza się na różnego rodzaju dywanach. Jeśli chcesz, aby dywan był prosty po praniu, od razu po wyjęciu go z pralki lub wanny rozłóż go na płaskiej powierzchni, wtedy się nie zroluje. W przypadku odkształceń po trzepaku możesz zastosować też parę. Użyj odkurzacza czyszczącego z funkcją czyszczenia parowego i kilka razy zaaplikuj parę wodną bez detergentu na zagięcia.

Obraz

Jak jeszcze pozbyć się zagięć z dywanu?

O odstające miejsca na dywanie łatwo się potknąć, dlatego trzeba je zniwelować. Aby to zrobić, połóż na zagięcie cięższy przedmiot o płaskiej powierzchni. Możesz do tego użyć zgrzewki wody, hantli, sklejki i innych rzeczy. Zostaw je w sfalowanym miejscu na kilka godzin. Po upływie tego czasu zgięcia powinny zniknąć. Niektórzy polecają też stosować taśmę dwustronną, którą przykleja się do rogu dywanu i podłogi. Takie rozwiązanie sprawdza się przy mniejszych dywanach, które przykleja się też, aby nie ślizgały się i nie przesuwały po podłodze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także