PoradyLajfhakiWytrzyj tym ramę okienną, a klej po moskitierze zniknie. To skuteczny sposób

Wytrzyj tym ramę okienną, a klej po moskitierze zniknie. To skuteczny sposób

Jak usunąć klej po moskitierze z okna? Fot. Genialne.pl
Jak usunąć klej po moskitierze z okna? Fot. Genialne.pl
04.05.2023 11:30, aktualizacja: 04.05.2023 11:52

Siatki na owady montowane na taśmę to tani i łatwy sposób na uniknięcie niechcianych gości w postaci insektów. Niestety, choć łatwo je założyć i zdjąć, zdarza się, że zostawiają brzyskie ślady na ramach. Podpowiadamy, jak usunąć klej po moskitierze z okna domowymi sposobami.

Najprostsze i najtańsze moskitiery są montowane na specjalną taśmę lub tkaninę naklejaną wewnątrz ramy okiennej. Niestety po demontażu zdarza się, że klej zostaje tam na stałe i nie sposób się go pozbyć czasie standardowego mycia okien. Jak go usunąć, żeby nie zniszczyć powierzchni? Jest kilka prostych, domowych sposobów.

Jak przygotować się do usuwania kleju po moskitierze z okna?

Bez względu na to, który sposób usuwania kleju z okna wybierzesz, musisz odpowiednio przygotować ramę do tej operacji. Chodzi o to, by usunąć cząsteczki kurzu i inne drobne nieczystości, które mogłyby zarysować ramę w czasie tarcia. Możesz usunąć je za pomocą małej zmiotki lub odkurzacza. Jeśli zdecydujesz się na to pierwsze, wypróbuj nasz trik na skuteczne zamiatanie.

Jak usunąć klej po moskitierze z okna? Fot. Genialne.pl
Jak usunąć klej po moskitierze z okna? Fot. Genialne.pl

Jak usunąć klej po moskitierze z okna? Zacznij od prostej metody

Na początek warto spróbować najprostszego sposobu, czyli wody z delikatnym detergentem (np. płynem do mycia naczyń). Ten sposób może sprawdzić się, kiedy ślady po kleju są w miarę świeże.

  • Ściereczką z mikrofibry zwilżoną w wodzie z detergentem przetrzyj ramę okienną i zostaw na chwilę, by zabrudzenia porządnie się namoczyły.
  • Przetrzyj ramę ponownie, ściereczką zwilżoną w czystej wodzie.
  • Aby wyczyścić brud z narożników, wykorzystaj starą szczoteczkę do zębów z miękkim włosiem lub nóż do masła owinięty ściereczką.
  • Na zakończenie ponownie przetrzyj ramę wilgotną ściereczką.

Jak usunąć klej po moskitierze innymi sposobami?

Jeśli standardowe środki zawiodły, możesz wykorzystać kilka innych, które być może masz już w domu. Przed zaaplikowaniem na całej ramie, sprawdź ich działanie na jej mało widocznym fragmencie. Tak upewnisz się, czy są skuteczne i czy nie niszczą powierzchni okna.

  • Do usuwania kleju po moskitierze z okna dobrze sprawdzą się terpentyna lub spirytus. Nanieś jeden z tych środków na ściereczkę i porządnie wytrzyj ślady po kleju (wcześniej możesz zwilżyć ramę wodą, by namoczyć klej). Następnie umyj ramę wodą z detergentem.
  • Możesz zetrzeć ślady po moskitierze olejem jadalnym (tu również dobrym pomysłem będzie wcześniejsze namoczenie). Nanieś go na ściereczkę i trzyj, dopóki klej nie zniknie. Po zabiegu umyj ramę wodą z detergentem.
  • Inny sposób to wykorzystanie suszarki. Nagrzej nią ślady po kleju, a następnie delikatnie zeskrob pozostałości.

7 trików na łatwiejsze sprzątanie, które Ci się przydadzą!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także