PoradyLajfhakiZabierasz psa na kajaki? Najważniejsze jest dobre przygotowanie

Zabierasz psa na kajaki? Najważniejsze jest dobre przygotowanie

z psem na kajaki, fot. Getty Images
z psem na kajaki, fot. Getty Images
12.07.2023 16:38

Wakacje z psem to przyjemność, zarówno dla właściciela, jak i czworonoga. I świetna okazja, aby jeszcze bardziej umocnić wzajemną więź. Propozycją na letni urlop jest wypad z psem na kajaki. Zobacz jak się do niego przygotować.

W sezonie letnim nie brakuje możliwości aktywnego spędzania czasu z pupilem. My w tym roku zakochaliśmy się w kajakach, na które zabieramy naszego czworonoga. Oto nasze wskazówki, dzięki którym wszystko dopniesz na ostatni guzik.

Jak przygotować psa na wyprawę kajakową?

Do spływu kajakowego z pupilem trzeba się odpowiednio przygotować. Tak, aby wypad był w pełni bezpieczny, zarówno dla ciebie, jak i twojego czworonoga. Pies ma się czuć swobodnie podczas wyprawy. Jest to szczególnie ważne wtedy, kiedy nie ma doświadczenia w tego typu aktywnościach. Istnieje kilka podstawowych zasad, które trzeba przestrzegać. Podstawa to odpowiedni ekwipunek. Trzeba wziąć ze sobą: wodę i karmę, miskę, smakołyki, książeczkę szczepień, smycz i kamizelkę asekuracyjną  (pies był bezpieczny). Poza sprzętem, należy też zadbać o odpowiednią tresurę psa. Komendy "siad", "leżeć", czy "spokój" będą bardzo ważne, aby pupil zachował się odpowiednio podczas spływu i nie wpadł w panikę. Pomimo iż każdy pies umie pływać, należy wcześniej oswoić psiaka z wodą. I koniecznie załóż mu wspomnianą wcześniej kamizelkę asekuracyjną!

A beautiful shot of a black dog and a male sailing on a small boat on body of water
A beautiful shot of a black dog and a male sailing on a small boat on body of water

Jak się wybrać z psem na kajaki?

Jeśli twój pies jest lękliwy i ma uraz do wody - pod żadnym pozorem nie bierz go na kajaki! Inaczej w ataku paniki, łatwo może spowodować wywrotkę! Ważne jest też miejsce, w którym będzie on siedział. Umieść go tak, aby nie ograniczał ruchów sobie oraz tobie (szczególnie, jeśli kierujesz kajakiem). Poleca się, aby wziąć duży kajak, w którym psiak będzie siedział przy nogach osoby znajdującej się z przodu. Dzięki czemu łatwiej można kontrolować psa i złapać go, jeżeli zapragnie wyskoczyć do wody. W przypadku dużego czworonoga, też poleca się zapewnić mu miejsce przednie. Jednak w takim wypadku trudno będzie trzymać dyscyplinę. Istnieje też większe zagrożenie wywrotki. Te wskazówki pozwolą ci lepiej przygotować się na kajakowy wypad ze swoim pupilem!

Young female dog owner and her black labrador retriever on a sup board on the river.
Young female dog owner and her black labrador retriever on a sup board on the river.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także