PoradyLajfhakiZa radą sąsiadki Lodzi wysmarowałam ściany zamrażarki. Lód już się nie gromadzi

Za radą sąsiadki Lodzi wysmarowałam ściany zamrażarki. Lód już się nie gromadzi

co zrobić żeby lód nie gromadził się w zamrażarce, fot. Genialne
co zrobić żeby lód nie gromadził się w zamrażarce, fot. Genialne
02.10.2023 17:52

Dzięki niej pożywienie jest świeże przez długi czas, ponieważ panuje tam o wiele niższa temperatura niż w lodówce. Jednak często w urządzeniu zaczyna powstawać warstwa szronu, która wcale nie wróży dobrze. Sprawdź, co zrobić, żeby lód nie gromadził się w zamrażarce.

To zmora dla wielu pań domu, które stosują najwymyślniejsze sposoby na rozmrażanie lodowej powłoki. Zazwyczaj jest ona oznaką, że zamrażarka nie pracuje dobrze, co odbija się nie tylko na stanie technicznym urządzenia, ale i świeżości znajdującego się tam jedzenia. Nie ma co czekać, problem nie zniknie sam. Poznaj, co zrobić, żeby lód nie gromadził się w zamrażarce.

Dlaczego lód gromadzi się w zamrażarce?

Wszystkiemu winna jest wilgoć, która pojawia się w środku urządzenia. Pod wpływem niskiej temperatury osiada ona na ściankach, przez co zamraża się i tworzy osady z lodu. Wraz z upływem czasu rośnie jego warstwa. W efekcie bardzo ogranicza się przestrzeń przechowywania, a zamrażarka wymaga częstszego odmrażania. Jednak ta czynność wymaga dużej ilości czasu oraz pracy, a przecież nikt nie ma całych dni wolnych. Bardzo często odpowiedzialną za lód jest uszczelka, która może być uszkodzona, przez co do środka przedostaje się ciepłe powietrze. Takie same skutki przyniesie zamrażanie jeszcze ciepłych potraw. Cóż więc zrobić, żeby lód nie gromadził się w zamrażarce?

Jak pozbyć się lodu z zamrażalnika? fot. Freepik
Jak pozbyć się lodu z zamrażalnika? fot. Freepik

Co zrobić, żeby zamrażarka nie zamarzała

Nie ma na to jednego cudownego remedium. Jednak cały proces należy zacząć od odmrażania zamrażarki. Kolejno należy sięgnąć po ściereczkę i dokładnie przetrzeć środek urządzenia, przez co cała wilgoć zostanie szybko pochłonięta. Dopiero teraz trzeba wziąć glicerynę i nasączyć nią waciki, a następnie zacząć wcierać w ścianki zamrażarki. W efekcie problem zniknie, ponieważ substancja ta nie zamarza. Ważne jest to, aby preparat nie znalazł się na uszczelkach.

Plastic bags with frozen green peas and different vegetables in refrigerator
Plastic bags with frozen green peas and different vegetables in refrigerator

Szybko roztopisz lód w zamrażarce

Na początku odłącz urządzenie od źródła prądu, a w międzyczasie zagotuj wodę w dużym garnku. Kiedy zamrażarka zacznie się rozmrażać, to sięgnij po żaroodporną podstawkę i na niej umieść garnek. Na koniec zamknij drzwi urządzenia, przez co para wodna przyśpieszy topnienie lodu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także