PoradyLajfhakiZabierają z pokoi hotelowych i wynoszą ze stołówek. Zasady panujące w hotelach mało kto zna

Zabierają z pokoi hotelowych i wynoszą ze stołówek. Zasady panujące w hotelach mało kto zna

co można zabrać z hotelu fot. freepik
co można zabrać z hotelu fot. freepik

11.08.2023 14:38

Podczas urlopu miło zatrzymać się w czystym hotelu, w którym nie musimy przez cały pobyt martwić się o porządki czy wyżywienie. To idealny czas, aby po prostu móc się zrelaksować i zapomnieć o szarej codzienności. Są też przedmioty, które po wymeldowaniu możemy sobie wziąć. Oto co można zabrać z hotelu bez obaw o posądzenie o kradzież.

Wiele osób zastanawia się pod koniec pobytu, co można zabrać z hotelu. Postanowiliśmy rozwiać wszelkie wątpliwości. Oto lista rzeczy, które spokojnie spakujesz do walizki.

Co można zabrać z hotelu?

Wyposażenie pokoju hotelowego dzieli się na dwa rodzaje. Pierwsze jest do wyłącznej dyspozycji konkretnego gościa, zajmującego pomieszczenie na czas pobytu. Drugie to stały element jego ekspozycji, którego za nic w świecie nie wolno zabierać ze sobą, wkładając do bagażu. I tak, jeśli do dyspozycji mamy w pokoju kapcie, mydła, szampony, odżywki czy inne kosmetyki, można je zabrać ze sobą po wymeldowaniu - zarówno nieotwarte, jak i rozpoczęte. W innym wypadku, jeśli pozostawisz je w łazience i tak zostaną wyrzucone, ponieważ każdy gość hotelowy dostaje swój zestaw. O dodatkowe kosmetyki możesz zapytać obsługę. W kwestii jedzenia, jeśli jest to śniadanie kontynentalne, nie musisz ukrywać owoców, kanapek, batoników czy innych prowiantów po kieszeniach. Większość hoteli zezwala na zabranie ze sobą posiłku do pokoju, jeśli jednak jest to zabronione, przed wejściem na stołówkę widnieje odpowiednia tabliczka z taką informacją.

Obraz

Co z wodą i minibarkiem w pokoju?

Wyższe standardem hotele oferują też pakiet napojów do dyspozycji swoich gości. Są to odpowiednio butelka z wodą gazowaną i niegazowaną, kawa oraz herbata - te są darmowe i można je zabrać ze sobą. Niektóre hotele pozwalają też korzystać z oferty minibaru wyposażonego w małe wersje znanych alkoholi oraz napoje gazowane, takie, jak Coca-Cola, Pepsi, 7 UP czy Fanta. Taka usługa jest jednak dodatkowo płatna, a cennik najczęściej znajduje się zaraz przy minibarze. Jeśli do dyspozycji goście hotelowi mają parawany, ręczniki, szlafroki, miski dla zwierząt nie są one prezentami od hotelu, a jedynie "wypożyczone na czas pobytu", dlatego opuszczając pokój, nie wolno zabierać ich ze sobą. Teraz już wiesz, jak nie popełnić hotelowego faux pas.

couple near reception desk in hotel
couple near reception desk in hotel
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także