PoradyLajfhakiZabierz z łazienki i przetrzyj pożółkłe etui. W kilka chwil będzie jak nowe!

Zabierz z łazienki i przetrzyj pożółkłe etui. W kilka chwil będzie jak nowe!

Jak skutecznie wyczyścić przeźroczyste etui na telefon? Fot. KAK Restoration /Youtube.com
Jak skutecznie wyczyścić przeźroczyste etui na telefon? Fot. KAK Restoration /Youtube.com

16.05.2023 11:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W celu ochrony telefonu często decydujemy się na wybór przezroczystego case'a, który jest niezwykle trwały i elastyczny. Dodatkowo etui jest łatwe w montażu i wygodne w użyciu, niestety ma też swoją wadę — szybko zbiera brud. Podpowiadamy jak wyczyścić przezroczyste etui.

Materiał, z którego wykonany jest case to TPU, do którego naturalnych cech należy stopniowa utrata przejrzystości. Jednak nie jest to problem, który utrudnia użytkowanie telefonu, a ma aspekt typowo estetyczny i higieniczny. Wpływ na zmianę wyglądu etui ma wiele czynników m.in. promieniowanie UV i nasze brudne blaty oraz dłonie, którymi go dotykamy. W efekcie czego case zaczyna żółknąć i nasz smartfon nie prezentuje się w nim tak dobrze, jak na początku.

Dlaczego etui żółknie i jak temu zaradzić?

Jak już wiemy, wpływ na żółknięcie etui ma wiele czynników, które w głównej mierze są niezależne od nas. Jednak warto zwrócić na pewne rzeczy uwagę, aby maksymalnie opóźnić proces niszczenia. Na początek ogranicz używanie telefonu na zewnątrz, szczególnie w dni bardzo słoneczne. Dla wielu osób jest to trudne do wychwycenia, ponieważ w dzisiejszych czasach smartfon jest nieodłącznym towarzyszem naszej codzienności. Jeśli zależy Ci na elastycznym etui, które nie będzie się odbarwiać warto zakupić je w innym kolorze. Jednak wtedy twój telefon nie będzie ładnie wyeksponowany.

New cellphone with transparent cover over isolated white background
New cellphone with transparent cover over isolated white background

Jak wyczyścić przezroczyste etui smartfonu?

Warto wykonywać czynność mycia etui przynajmniej raz na tydzień, ponieważ nie zajmie to wiele czasu. Najlepszym sposobem będzie przygotowanie mieszanki z wody i mydła, którą nałożymy na etui miękką szmatką lub "magiczną gąbką". Jeśli należysz do osób leniwych, to zanurz case na około 10 minut w przygotowanym płynie, a potem użyj ściereczki, by doczyścić pozostały bród. Jednak kiedy ta metoda nie działa lub etui przez długi czas nie było myte, spróbuj zastosować mocniejsze preparaty. Na początek wybierz spirytus lub alkohol izopropylowy, który dodatkowo zdezynfekuje oraz rozjaśni pożółknięte etui.

Obraz

Ten domowy kosmetyk może pomóc wyczyścić etui

Mniej inwazyjnym i bezpieczniejszym dla materiału, z którego wykonany jest case, będzie dostępna w każdej łazience pasta do zębówMimo to zachowaj szczególną ostrożność podczas czyszczenia, ponieważ pasta do zębów może zmatowić etui lub nawet je zarysować. Pastę wcieraj gąbką delikatnie i okrężnymi ruchami w powierzchnię case'a. Preparat pozostaw na maksymalnie 15 minut, a następnie dokładnie spłucz.

iPhone dostał drugie życie! | Dokładnie czyszczenie iPhone'a

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także