PoradyLajfhakiZabierz żonie z szafki i wylej na kostkę brukową i płytki w ogrodzie. Usunie brud i plamy, nie szkodząc roślinom

Zabierz żonie z szafki i wylej na kostkę brukową i płytki w ogrodzie. Usunie brud i plamy, nie szkodząc roślinom

jak wyczyścić kostkę brukową fot. getty images
jak wyczyścić kostkę brukową fot. getty images
18.08.2023 11:46, aktualizacja: 18.08.2023 12:18

Kostka brukowa wymaga nie tylko wyrywania chwastów, ale też czyszczenia. Trzeba uważać, aby w trakcie tej czynności jej nie zniszczyć. Podpowiadamy prosty trik na to, jak wyczyścić kostkę brukową i płytki bez użycia silnej chemii!

Mamy dla ciebie patent, dzięki któremu zadbasz o swoją kostkę brukową. Stosując go, nie będziesz martwił się zanieczyszczeniami. Jest całkowicie bezpieczny dla materiału, z którego jest ona wykonana!

Jak wyczyścić kostkę brukową i płytki?

Proponowany przez nas trik zadziała na każdy rodzaj kostki brukowej, niezależnie, czy jest ona wykonana z cegły, kamienia czy bruku. Nie stosujemy w nim żadnej silnej chemii, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny dla czyszczonej kostki. Potrzebujesz jedynie dużego wiadra, długiej szczotki z krótkim włosiem oraz skondensowanego wybielacza tlenowego. Jest on przeważnie używany do prania białych tkanin i usuwania plam. To jest po prostu węglanu sodu, w skład którego wchodzą kryształki sody oraz woda utleniona. Bezpieczny nie tylko dla kostki, ale też roślin, ludzi i zwierząt, ponieważ jest niechlorowany i nietoksyczny. Dlatego możesz stosować go bez obaw. Zawsze warto, abyś miał go w swoim domu, przyda się do domowych porządków.

Obraz

Czyszczenie kostki i płytek betonowych

Do zrobienia domowego środka do czyszczenia brukowej kostki wystarczy odmierzyć wedle instrukcji na opakowaniu ilość wybielacza tlenowego do wiadra wody - najlepiej ciepłej, ponieważ ona szybciej rozpuści proszek. Następnie zamieszaj całość i wylewaj stopniowo na obszary, które chcesz wyczyścić. Na pojemniku wybielacza będzie informacja, po jakim czasie od wylania możesz zabrać się do czyszczenia za pomocą szczotki. Kiedy już wyszorujesz całą powierzchnię, wystarczy, że na koniec spryskasz całą kostkę brukową wodą z węża ogrodowego. Widzisz, jaki ten patent jest prosty i szybki. Efekt po zastosowaniu tego bezpiecznego środka będzie od razu zauważalny i nie tylko nie będziesz martwił się o swoje rośliny, ale też nacieszysz oczy czystą kostką brukową. Mało tego wybielacz tlenowy użyjesz też do mycia drewnianych podestów i różnych mebli ogrodowych,  To niezwykle uniwersalny i powszechnie stosowany środek czyszczący. Wybielacz tlenowy rewelacyjnie usuwa plamy, trudne zabrudzenia oraz bakterie. Po użyciu nie zamienisz go na żaden inny.

jak czyścić kostkę brukową i płytki fot. freepik
jak czyścić kostkę brukową i płytki fot. freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także