PoradyLajfhakiZacznij odkażać szczoteczkę do zębów. Na niej lądują bakterie z sedesu

Zacznij odkażać szczoteczkę do zębów. Na niej lądują bakterie z sedesu

jak czyścić szczoteczkę do zębów, fot. Genialne
jak czyścić szczoteczkę do zębów, fot. Genialne

06.09.2023 11:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy wiesz, jak czyścić szczoteczkę do zębów? Samo płukanie pod strumieniem wody na nic się nie zda. Gdybyś spojrzał na włosie pod mikroskopem, już nigdy nie włożyłbyś jej do ust. Zobacz, jak w łatwy sposób usunąć bakterie.

Szczoteczka do zębów musi być regularnie czyszczona, w innym wypadku będzie pełna bakterii, które przy każdym użyciu dostaną się do twojego organizmu. Jeśli chcesz ją dokładnie zdezynfekować, sprawdź poniższy trik, który błyskawicznie rozwiąże cały problem. Najlepiej robić odkażanie codziennie, wtedy masz pewność, że żadne bakterie nie przetrwają.

Szczoteczka do zębów nie powinna stać w tym miejscu

Zastanów się, gdzie przechowujesz swoją szczoteczkę. W większości domów znajdują się one w kubeczku razem z innymi szczoteczkami domowników. To duży błąd, gdyż najczęściej główki stykają się ze sobą, a bakterie mają wolną drogę do przedostawania się z jednej na drugą. Kolejna sprawa to miejsce, gdzie ten kubek stoi — blat czy półka pod lustrem jest miejscem pełnym mikroorganizmów. Jeśli w łazience znajduje się toaleta, a domownicy nie zamykają klapy podczas spuszczania wody, za każdym razem bakterie z sedesu lądują na szczoteczce, która jest w odległości kilku metrów od źródła zarazków. Najlepiej chować ją do szafki i zabezpieczać włosie plastikowymi nakładkami. Jednak to nie wszystko, ważna jest również regularna dezynfekcja.

Obraz

Jak czyścić szczoteczkę do zębów?

Zacznijmy od tego, że szczoteczkę powinno się wymieniać co dwa miesiące. W okresie użytkowania trzeba ją stale odkażać, najlepiej raz dziennie. Płukanie w wodzie i nakładanie pasty nie sprawi, że bakterie magicznie wyparują. Trzeba zadziałać czymś mocniejszym, co całkowicie je wyeliminuje. Mowa tutaj o wrzącej wodzie, która jest dobrym środkiem do odkażania. Wystarczy wlać do kubka nieco wrzątku i wrzucić do niego szczoteczkę do zębów. Mikroorganizmy nie będą mieć szans z wysoką temperaturą. Pozostawiamy szczoteczkę na kilka minut w wodzie, następnie wyciągamy i zabezpieczamy włosie plastikową nakładką. Wrzątkiem można również potraktować kubek, w którym stoi szczoteczka. On również może być pełen bakterii.

Jak czyścić szczoteczkę do zębów? Woda nie wystarczy fot. Freepik
Jak czyścić szczoteczkę do zębów? Woda nie wystarczy fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także