PoradyLajfhakiZamiast wyrzucić, włóż do spłuczki. Oszczędzisz wodę i pieniądze

Zamiast wyrzucić, włóż do spłuczki. Oszczędzisz wodę i pieniądze

oszczędzanie wody fot. getty images
oszczędzanie wody fot. getty images
23.09.2023 13:26

Bardzo często w obecnych czasach szukamy oszczędności. Wiele osób ucina koszty, na których nie powinno się oszczędzać. Jednak prawdziwym pożeraczem pieniędzy są rachunki. Sprawdź skuteczny patent na oszczędzanie wody.

Tak naprawdę używamy jej za dużo, bardzo często bezmyślnie odkręcamy kran podczas mycia zębów lub rąk. Efekty odczuwamy dopiero po otrzymaniu rachunku, który często może powalić z nóg. Jednak prawdziwym pożeraczem pieniędzy jest spłuczka. Mamy jednak sposób, by opłaty za wodę szybko zmalały.

Sposób na oszczędzanie wody

Okazuje się, że każde pobieranie przez to urządzenie wody, to koszty. Na co dzień zbytnio nie zastanawiamy się nad jej mechanizmem, a w konsekwencji jesteśmy stratni. Warto dodać, że metoda ta nie wymaga wymyślnych środków, ale jest ekologiczna i wykorzystuje modny zero waste. Wszystko, czego potrzebujesz, to plastikowa butelka po wodzie, która idealnie pomoże w oszczędności. Wystarczy zakręcić zawór doprowadzający wodę, a następnie opróżnić spłuczkę z wody. Kolejno, jak możemy przeczytać w artykule Kobieta WP:

"(...) napełniamy wodą półlitrową plastikową butelkę, podnosimy klapę od spłuczki i wkładamy przedmiot do środka po przeciwnej stronie od wlewu. Na koniec zamykamy klapę i odkręcamy wodę i czekamy, aż napełni się zbiornik. Ponieważ butelka zajmuje dużo miejsca, spłuczka będzie pobierać o wiele mniej wody, więc może przynieść to spore oszczędności".
man's hand flushing the toilet
man's hand flushing the toilet

Pozostałe zastosowania butelki w toalecie

Czasem zdarza się, że toaleta się zapcha, a w pobliżu nie ma gumowego przepychacza. Wtedy, zamiast rozpaczać lub kombinować, należy sięgnąć po butelkę. W pierwszej kolejności trzeba odciąć jej dno i tą samą stroną umieścić we wnętrzu toalety. W tym sposobie istotne jest to, aby butelka pozostała zakręcona. Kiedy już butelka jest umieszczona w toalecie, wystarczy poruszać nią góra dół, czyli tak samo, jak w przypadku gumowego tłoka. Już po kilku ruchach toaleta odetka się sama, bez potrzeby użycia standardowego sprzętu.

Obraz

Jak wyczyścić toaletę?

Warto zastosować, to co znajduje się w naszym domu. Po pierwsze warto użyć sody oczyszczonej, a następnie polać ją octem. Mieszanka ta jest niezwykle skuteczna i szybko pozbędzie się brudu oraz kamienia z powierzchni WC.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także