PoradyMoja mama zawsze mrozi płyn do naczyń. Śmiałam się w głos, a teraz też tak robię

Moja mama zawsze mrozi płyn do naczyń. Śmiałam się w głos, a teraz też tak robię

zamrożony płyn do naczyń, fot. Genialne.pl
zamrożony płyn do naczyń, fot. Genialne.pl

28.05.2023 14:01

Ręczne mycie naczyń wiąże się z dużym zużyciem nie tylko wody, ale również detergentu. Poza tym, jeśli powierzchnie są bardzo przypalone, może powodować zarysowania. Obydwa te problemy rozwiąże zamrożony płyn do mycia naczyń. To sprytny trik, dzięki któremu zaoszczędzisz mnóstwo czasu oraz pieniędzy.

Z pewnością zauważyłeś, że podczas ręcznego mycia naczyń co rusz musisz dolewać na gąbkę kolejną porcję płynu. To sprawia, że zużywasz go naprawdę dużo. Wystarczy zamrozić płyn do naczyń, by zdecydowanie zmniejszyć jego zużycie. Ten sam trik doskonale sprawdzi się przy czyszczeniu zabrudzonych blach oraz rusztu z piekarnika. Szybko zapomnisz o korzystaniu z druciaków, które pozostawiają na ich powierzchni brzydkie rysy.

Jak przygotować mrożony płyn do mycia naczyń?

Do wykonania tego triku potrzebujesz tylko dwóch rzeczy — płynu do mycia naczyń oraz foremki do robienia kostek lodu. Możesz wykorzystać detergent dostępny w sklepach lub domowej roboty płyn do naczyń. Nalej go do każdego otworu w foremce i włóż ją do zamrażarki na około 2 godziny. Po tym czasie będzie gotowy do użycia. Wyciskaj po jednej kostce, kiedy jest potrzebny, i ciesz się z oszczędności.

Zamrożony płyn do naczyń to oszczędność czasu i detergentu. Fot. Genialne.pl
Zamrożony płyn do naczyń to oszczędność czasu i detergentu. Fot. Genialne.pl

Jak wykorzystać zamrożony płyn do mycia naczyń?

Wykorzystanie zamrożonego płynu w czasie mycia naczyń jest bardzo proste. Musisz naciąć gąbkę tak, by zmieściła się w niej kostka. Po wyjęciu płynu z zamrażalnika po prostu umieść jedną kostkę w powstałym otworze. Następnie umyj naczynia jak zawsze. Pod wpływem ciepłej wody płyn będzie stopniowo się rozpuszczał i pienił. Dzięki temu cały czas pozostanie na gąbce i nie będziesz musiał go co chwilę dolewać. W ten sposób zachowasz pełną kontrolę nad tym, ile go zużywasz.

Zamrożony płyn do naczyń to świetny patent. Fot. Freepik
Zamrożony płyn do naczyń to świetny patent. Fot. Freepik

Jak umyć przypalony ruszt mrożonym płynem do mycia naczyń?

Zamrożonym płynem do mycia naczyń wyczyścisz nie tylko talerze i garnki. Kostka detergentu to świetny patent na wyczyszczenie blachy lub rusztu piekarnika z przypalonego tłuszczu. Weź zamrożony płyn, odczekaj chwilę, aż zacznie się rozpuszczać. Następnie pocieraj roztapiającą się powoli kostką zabrudzone miejsca na powierzchni blachy lub żeberka rusztu. Detergent będzie osadzał się na tłustych miejscach i rozpuszczał brud. Na zakończenie wystarczy tylko zetrzeć resztki detergentu i dokładnie wypłukać ruszt lub blachę pod wodą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także