PoradyWymieszaj i wrzuć do suszarki z ubraniami. W końcu będą pachnące

Wymieszaj i wrzuć do suszarki z ubraniami. W końcu będą pachnące

zapachowe gąbki do suszarki
zapachowe gąbki do suszarki
24.06.2023 15:42

Pranie wyjęte z suszarki bębnowej straciło piękny zapach? Jest na to prosty, domowy sposób. Zrób gąbki zapachowe do suszarki, a wyjmowana z niej odzież zawsze będzie pięknie pachniała!

Na zakup suszarki bębnowej decyduje się coraz więcej osób. Dzięki niej ubrania są suche już po 15 minutach. Nie trzeba rozstawiać na wiele godzin suszarki na pranie, co jest szczególnie problematyczne zimą, kiedy nie można wystawić jej na balkon. Jedynym problemem bywa to, że po suszeniu ubrania tracą piękny zapach, który miały po praniu. Zapachowe gąbki do suszarki, które zrobisz za kilka złotych, skutecznie temu zaradzą.

Co dają zapachowe gąbki do suszarki?

Gąbki zapachowe do suszarki zrobisz za grosze. Fot. Freepik
Gąbki zapachowe do suszarki zrobisz za grosze. Fot. Freepik

Jak zrobić domowe gąbki zapachowe do suszarki?

Zrobienie gąbek zapachowych do suszarki jest bardzo proste. Potrzebujesz jedynie ścierek gąbczastych (kupisz je za mniej niż 4 zł), niewielkiego pudełka oraz płynu do płukania.

  • Potnij ściereczki gąbczaste na mniejsze kawałki (np. przetnij każdą na połowę) tak, by mieściły się na dnie pudełka.
  • Ułóż ściereczki w pudełku jedna na drugiej.
  • Wymieszaj 1 nakrętkępłynu do płukania z 1/2 l wody.
  • Wlej mieszankę do pudełka z gąbkami i ustaw w pobliżu suszarki.
  • Przed rozpoczęciem suszenia ubrań wyjmij 1 gąbeczkę z pudełka i dobrze wyciśnij, a następnie wrzuć do bębna razem z mokrym praniem. Po zakończeniu suszenia ubrania będą pięknie pachnieć.
  • Wysuszoną ściereczkę ponownie włóż do pudełka z płynem, by nim nasiąknęła.
Obraz

Co zrobić, żeby ubrania zawsze ładnie pachniały?

Piękny zapach po praniu i suszeniu z użyciem gąbek zapachowych do suszarki ulotni się, kiedy ubrania będą długo leżały w szafie. Aby pięknie pachniały przez długi czas, możesz zastosować jeden ze sprawdzonych patentów.

  • Wstaw do szafy niewielki słoik częściowo wypełniony suchym ryżem. Wlej do niego 20 kropli swojego ulubionego olejku zapachowego. Aby ryż się nie rozsypał, nakryj słoik kawałkiem gazy i przymocuj go za pomocą gumki recepturki.
  • Zrób domowy spray do odświeżania ubrań. Wymieszaj 500 ml wody z 2 łyżkami sody oczyszczonej i 2 łyżkami płynu do płukania. Wlej miksturę do butelki ze spryskiwaczem. Kiedy chcesz odświeżyć odzież, spryskaj ją tą mieszanką, a następnie pozostaw do wyschnięcia.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także