Zapal tę świecę. Przepędzisz niepokój i przyciągniesz szczęście

Świece palące się na wannie
Świece palące się na wannie
Źródło zdjęć: © Getty Images | YuriF

03.01.2024 18:09, aktual.: 03.01.2024 18:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kto nie lubi przytulnego klimatu jaki tworzą świece oraz ich obłędnego zapachu, który szybko wypełnia cały dom? Okazuje się, że mają one magiczne właściwości, które pozytywnie wpłyną na nasze życie.

Nie od dziś wiadomo, że świece były wykorzystywane do magicznych rytuałów oraz należą do przedmiotów ezoterycznych. Szybko poprawiają nasz nastrój, nawet w najbardziej pochmurny dzień, a ich zapach sprawia, że szybciej niż zwykle się relaksujemy. Jednak na tym nie kończą się ich właściwości, ponieważ dzięki swoim właściwością przyciągną do twojego życia, co tylko chcesz.

Co dadzą nam zapalone świece?

Symbolizują szczęście oraz bezpieczeństwo. Niosą światło oraz nadzieje, które zawsze odbierane są jako dobry znak. Przed pojawieniem się elektryczności rozganiały ciemność oraz odpędzały złe duchy. Towarzyszyły w obrzędach religijnych oraz świątecznych, jako jeden z czterech żywiołów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Bardzo często wykorzystywane były w magicznych rytuałach, ale dziś kupuje się je często w celach dekoracyjnych lub aromaterapeutycznych. Jednak coraz więcej osób zwraca uwagę na kolor świec, który jak się okazuje, nie jest przypadkowy. Każda z barw oznacza zupełnie co innego, dlatego możemy dostosowywać je od naszych konkretnych potrzeb.

Jakie znaczenie ma kolor świecy?

Zapalenie wybranego koloru świecy ma niebagatelne znaczenie dla naszego życie.

  1. Biały kolor to symbol harmonii oraz wewnętrznego spokoju. Wprowadzi do twojego życia równowagę, dzięki której szybko złapiesz za stery.
  2. Zielona barwa odzwierciedla pieniądze. Dzięki niej możemy polepszyć swoją sytuację materialną. Palona w miejscu pracy pomoże skupić się na naszych celach zawodowych.
  3. Róż jest przeznaczony dla poszukujących wielkiej miłości. Rozpala uczucia, jak również wzmacnia relacje partnerskie pomiędzy kochankami. 
  4. Srebrna świeca przeznaczona jest dla marzycieli, którzy mają głowę wysoko w chmurach. Dzięki jej działaniu nie będą ograniczać swoich pragnień, ale zaczną je spełniać.
  5. Żółta lub złota przyniesie dostatek w domu, oraz uchroni wszystkich jego mieszkańców przed niepowodzeniami.

Aromaterapia świecami?

Należy do rodzaju medycyny alternatywnej, która zawiera w sobie elementy zielarstwa oraz medycyny naturalnej. Wykorzystujemy w niej moc olejków eterycznych o pochodzeniu roślinnym. Zazwyczaj pozyskiwane są one z kwiatów, liści lub łodyg. Dlatego dobrym rozwiązaniem są świece, które łączą przyjemne z pożytecznym.

Poprawią one nasz nastrój, ale też pozwalają odprężyć się oraz złagodzić napięcie psychiczne np. stres. Co ciekawe wpływają też na zdrowie fizyczne, ponieważ mogą niwelować bóle ciała. Warto dodać, że świece do aromaterapii dodadzą nam energii, jak również wspomogą nasze codzienne funkcjonowanie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także