PoradyJednorazowe użycie tego odświeżacza do WC kosztuje mniej niż 1 grosz, a zmieści się w kieszeni

Jednorazowe użycie tego odświeżacza do WC kosztuje mniej niż 1 grosz, a zmieści się w kieszeni

zapałka w toalecie fot. freepik
zapałka w toalecie fot. freepik
17.06.2023 11:41

Brzydki zapach po skorzystaniu z toalety, szczególnie w gościach, może prowadzić do krępujących sytuacji. Na szczęście jest prosty trik, który pozwoli szybko się go pozbyć i to bez użycia środków chemicznych.

Jeśli chcesz szybko zlikwidować brzydki zapach w toalecie, nie musisz sięgać po chemiczne odświeżacze powietrza ani inne specjalistyczne preparaty. Istnieje prosty i bardzo tani trik na szybkie odświeżenie zapachu w WC. Wystarczy wykorzystać produkt, który zmieścisz w małej kieszeni.

Skąd brzydki zapach w toalecie?

Najczęściej brzydki zapach wydobywający się z toalety to efekt procesów gnilnych, które w niej zachodzą. Kiedy substancje organiczne się rozkładają, dochodzi do szybkiego wzrostu drobnoustrojów. Wszystko to sprawia, że z sedesu może wydobywać się nieprzyjemny zapach. Jest jeszcze inna możliwość. Jeśli odór pojawił się bezpośrednio po tym, jak skorzystałeś z toalety, winne są siarkowodór oraz metanotiol — gazy, które wydobywają się z organizmu podczas wypróżniania. Najczęściej maskujemy ich przykrą woń odświeżaczami powietrza. Jeśli nie masz go pod ręką, możesz wykorzystać tani trik z zapałką. Dzięki niemu szybko pozbędziesz się brzydkiego zapachu. Ta sztuczka doskonale się sprawdza, kiedy korzystasz z toalety, będąc w gościach. Dzięki niej nigdy nie zostawisz w łazience odoru i unikniesz krępujących sytuacji.

Zapałka w toalecie szybko rozwiąże problem brzydkiego zapachu. Fot. Genialne.pl
Zapałka w toalecie szybko rozwiąże problem brzydkiego zapachu. Fot. Genialne.pl

Jak działa zapałka w toalecie na brzydki zapach?

Trik z zapałką w toalecie jest prosty i genialny. Weź jedną zapałkę i zapal ją nad toaletą. Zaczekaj, aż prawie cała się spali, a następnie wrzuć ją do sedesu. Pod wpływem wody zapałka zgaśnie, a w powietrzu rozejdzie się zapach siarki, który zamaskuje przykrą woń. Jak czytamy w serwisie WP Kobieta:

Nie wyczyści to toalety, jednak dzięki zawartości siarki uporczywe zapachy znikną. Należy pamiętać tylko, by wrzucać zapałkę do toalety, w której jest tylko woda i nie ma żadnych chemicznych, łatwopalnych środków.
zapałka w toalecie, fot. Genialne.pl
zapałka w toalecie, fot. Genialne.pl

Jak wyczyścić toaletę?

Zapałka w toalecie pomoże na brzydki zapach, ale nie zlikwiduje bakterii, a tym bardziej brudu. Aby wyczyścić toaletę, musisz sięgnąć po inne środki. Skuteczny, domowy preparat zrobisz, wykorzystując ocet oraz sodę oczyszczoną. Wymieszaj 1/2 szklanki octu z 3 łyżeczkami sody. Wlej miksturę do butelki ze spryskiwaczem i nanieś na muszlę sedesową. Pozostaw na 30 minut, a następnie wyszoruj toaletę szczotką. Jeśli chcesz zamaskować zapach octu, możesz dodać do preparatu kilka kropli olejku zapachowego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także