Porady7 zastosowań płynu do zmiękczania tkanin, które przydają się w domu. Rozwiązuje wiele problemów!

7 zastosowań płynu do zmiękczania tkanin, które przydają się w domu. Rozwiązuje wiele problemów!

7 zastosowań płynu do zmiękczania tkanin, które przydają się w domu. Rozwiązuje wiele problemów!
Redakcja

06.11.2022 06:00, aktual.: 06.11.2022 11:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Płyn do zmiękczania tkanin ma więcej zastosowań niż myślisz. Mało kto o nich wie, a sami producenci nie lubią o tym wspominać. Zobacz zastosowania płynu do płukania tkanin, które wybawią Cię z wielu sytuacji!

1. Jak usunąć tapetę ze ścian? Płyn do płukania będzie pomocny

Zacznij od usunięcia fragmentów tapety za pomocą szczotki z włosiem drucianym. Następnie wymieszaj jedną pełną miarkę płynu do płukania tkanin z 250 ml wody. Po wymieszaniu weź gąbkę i nanieś mieszaninę na ścianę na 20 minut. Po tym czasie będziesz w stanie łatwo zeskrobać tapetę. Jeśli wciąż jest to trudne, powtórz nałożenie mikstury.

Obraz

2. Dywan kopie prądem? Płyn do płukania na elektryzujący się dywan

Jeśli masz wrażenie, że za każdym razem, gdy przechodzisz po swoim ulubionym dywanie zostajesz porażony prądem, to masz do czynienia z elektrycznością statyczną, którą w łatwy sposób możesz wyeliminować używając płynu do płukania.

Weź pół litra wody i jedną pełną miarkę płynu. Następnie wymieszaj miksturę i przelej do butelki ze spryskiwaczem. Potem ostrożnie nanieś na noc odrobinę mieszanki. Ten sposób pomoże Ci zwalczyć uczucie statyczności na kilka tygodni.

3. Płynem do prania można usunąć plamy po lakierze do włosów

Jedną miarkę płynu zmieszaj z jedną miarką wody. Wymieszaj i przelej do butelki ze spryskiwaczem. Następnie rozmieść odrobinę mikstury na miejsce, gdzie zalega lakier. Poczekaj chwilę i przetrzyj suchą szmatką.

4. Ślady na szklankach po twardej wodzie znikną od razu!

Usuwanie plam po twardej wodzie ze szklanek czy miseczek może być trudne, ale wystarczy, że napełnisz ją płynem do tkanin i zostawisz na 10 minut. Po tym czasie dokładnie przepłucz naczynie, które powinno być wolne od plam.

Obraz

5. Jak zmyć spalone resztki jedzenia?

Próby zmycia resztek przypalonego jedzenia z patelni czy garnków jest bardzo uciążliwe. Jednak wystarczy, że napełnisz patelnie ciepłą wodą i dodasz kilka kropel płynu do płukania tkanin. Pozostaw na 60 minut, po tym czasie wylej wodę i przetrzyj brudne naczynie ręcznikiem papierowym. Brud powinien łatwo zejść.

6. Czym wyczyścić pędzle od farby?

Bez względu na to, jak bardzo starasz się je wyczyścić, czasami pędzle malarskie wciąż są brudne. Weź starą puszkę lub słoik, napełnij wodą i dodaj jedną łyżeczkę zmiękczacza do tkanin. Dobrze wymieszaj i zanurz w nim pędzle.

7. Domowy odświeżacz do pokoju z płynu do płukania tkanin

W butelce z rozpylaczem wymieszaj jedną część zmiękczacza do tkanin, 2 łyżki sody oczyszczonej i 2 części wody. Rozpylaj mieszaninę w pomieszczeniu, gdzie chcesz poprawić zapach powietrza.

Jak już znasz zastosowania płynu do płukania tkanin, przeczytaj jeszcze, dlaczego w domu zawsze mam zamrożony płyn do mycia naczyń.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także