PoradyZawsze mam w szufladzie zapas takich rolek. Warto mieć je pod ręką w kuchni, a nawet w aucie!

Zawsze mam w szufladzie zapas takich rolek. Warto mieć je pod ręką w kuchni, a nawet w aucie!

Zastosowania rolki do ubrań bywają różne. Fot. Genialne.pl
Zastosowania rolki do ubrań bywają różne. Fot. Genialne.pl
20.06.2023 10:07

Rolka do ubrań jest genialna w swojej prostocie. Wałek z taśmą, do której przyczepiają się włosy i paprochy, idealnie sprawdza się, kiedy musisz oczyścić spodnie, sweter czy płaszcz przed wyjściem z domu. Mylisz się jednak, jeśli myślisz, że to jej jedyna funkcja. Przedstawiamy inne, czasem zaskakujące, zastosowania rolki do ubrań.

Rolkę do ubrań ma w domu chyba każdy. To proste urządzenie pozwala w kilka sekund doprowadzić ubranie do porządku. Nie ma skuteczniejszej metody zdejmowania włosków i okruchów z materiałów (szczególnie tych szorstkich). Ten niepozorny przedmiot ma jednak wiele innych zastosowań. Oto niektóre z nich.

Rolka do ubrań nie tylko przed wyjściem z domu

Chyba każdemu zdarzyło się wyprać ubranie z chusteczką higieniczną w kieszeni lub z papierową metką. W efekcie inne rzeczy zostały pokryte drobniutkimi kawałkami papieru, które bardzo trudno wytrzepać czy usunąć w inny sposób. Jeśli przytrafiła ci się taka sytuacja, przed prasowaniem użyj rolki do ubrań — bez problemu zbierze wszystkie paprochy. Sięgnij po nią również po powrocie od fryzjera. Zwykle na bluzce w okolicy szyi zostaje sporo włosków, które przez resztę dnia nieprzyjemnie kłują w szyję. Rolką zbierzesz je bez problemu, a to dopiero początek. Klejący wałek przydaje się nie tylko do czyszczenia odzieży!

Zastosowania rolki do ubrań bywają zaskakujące. Fot. Genialne.pl
Zastosowania rolki do ubrań bywają zaskakujące. Fot. Genialne.pl

Zastosowania rolki do ubrań przy sprzątaniu

Rolka do ubrań ma zbierać drobne zabrudzenia takie jak włosy oraz paprochy. Kto powiedział, że można zdejmować je tym przyrządem tylko z odzieży?! Przecież kurz i włosy są w domu w zasadzie wszechobecne! Z powodzeniem możesz więc użyć rolki do ubrań w czasie sprzątania.

  • Zbierz nią kurz z papierowych (i nie tylko!) lamp. To doskonały sposób na wyczyszczenie powierzchni, których nie można moczyć, a dzięki rolce kurz nie spada na podłogę oraz meble.
  • Użyj rolki do zebrania drobnych kawałków szkła z potłuczonej szklanki lub bombki choinkowej. To świetny sposób, jeśli nie możesz lub nie chcesz wyciągać odkurzacza.
  • Rolka doskonale zastąpi odkurzacz również przy zbieraniu z podłogi lub kanapy sierści zwierząt domowych.
  • Dzięki rolce do ubrań skutecznie pozbędziesz się okruchów, które znajdują się na dnie szuflad w kuchni.
  • Wyczyść rolką do ubrań zabawki dziecięce wykonane z weluru. Szybko i sprawnie pozbędziesz się kurzu.
  • Rolka to niezawodne narzędzie do zebrania brokatu z mebli oraz podłóg.

Inne zastosowania rolki do ubrań

Rolkę do ubrań wykorzystasz również do zebrania drobnych zabrudzeń z ekranu telefonu komórkowego. Ten trik jest szczególnie pomocny przy zakładaniu nowej folii ochronnej. Powinieneś rozważyć wożenie tego gadżetu w samochodzie (szczególnie jeśli masz dzieci). Rolka świetnie sprawdza się przy usuwaniu z foteli okruszków z jedzenia i innych zabrudzeń.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także