PoradyUkryta funkcja stojaka na ręcznik papierowy! Oszczędza mnóstwo miejsca na blacie

Ukryta funkcja stojaka na ręcznik papierowy! Oszczędza mnóstwo miejsca na blacie

Stojak na ręcznik papierowy. Fot. Genialne
Stojak na ręcznik papierowy. Fot. Genialne
17.06.2023 08:43

Chyba każdy ma je w kuchni. Pomagają szybko uporać się z różnymi kuchennymi zabrudzeniami. Okazuje się, że stojak na ręczniki papierowe ma pewną ukrytą funkcję, dzięki której korzystanie z nich staje się jeszcze łatwiejsze.

Wiele przedmiotów codziennego użytku ma ukryte funkcje, o których nie mamy pojęcia. Czasami dzięki nim korzystanie z rzeczy, które doskonale znamy, staje się znacznie łatwiejsze. Kiedy indziej dany przedmiot zyskuje zupełnie nowe przeznaczenie. Ukrytą funkcję ma również tak niepozorny gadżet jak stojak na ręcznik papierowy.

Jaką ukrytą funkcję ma stojak na ręcznik papierowy?

Stojak na papierowy ręcznik, jak sama nazwa wskazuje, zazwyczaj ustawiamy w kuchni lub łazience. Dzięki słupkowi znajdującemu się w środku rolka swobodnie się obraca, a my możemy wygodnie oderwać tyle listków, ile akurat potrzebujemy. Niektóre stojaki mają jednak dodatkowy pionowy pręt zainstalowany z boku. Zastanawiałeś się kiedyś, do czego służy? To właśnie on odpowiada za pewną ukrytą funkcję stojaka na papierowy ręcznik.

Obraz

Jak wykorzystać ukrytą funkcję stojaka na ręcznik papierowy?

Okazuje się, że wbrew logice stojak na ręcznik papierowy wcale nie musi stać! Możesz go powiesić. Właśnie na tym polega jego ukryta funkcja. Jak ją wykorzystać?

  • Weź stojak (razem z ręcznikiem) i otwórz kuchenną szafkę. Najlepsza będzie ta zlokalizowana nad zlewem lub w jego sąsiedztwie.
  • Ułóż stojak poziomo tak, by zewnętrzny pręcik, o którym wspominaliśmy, znajdował się na górze.
  • Następnie wsuń go do szafki i gotowe! Ręcznik papierowy wisi w okolicy zlewu.
  • Dzięki temu prostemu trikowi masz łatwy dostęp do papierowego ręcznika i oszczędzasz sporo miejsca na kuchennym blacie.
  • Jeśli korzystasz z większych rolek papierowego ręcznika, korzystanie z tej sztuczki może być początkowo utrudnione (papier będzie szorował o dół szafki), ale sytuacja się poprawi, kiedy oderwiesz kilka listków.

Ten trik podbija internet

Na TikToku pojawił się niedawno film, na którym internautka o nicku @cippirippicippi pokazała, jak wykorzystać ukrytą funkcję stojaka na ręcznik papierowy (jeśli mimo wcześniejszej instrukcji nie udało ci się tego zrobić, obejrzyj koniecznie to nagranie). Jej wideo stało się hitem. Obejrzano je ponad 1 mln razy, a w komentarzach wiele osób zachwycało się tym, jak genialny jest ten trik.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także