PoradyLajfhakiZasypuję muszlę proszkiem i idę spać. W nocy czyści się sama

Zasypuję muszlę proszkiem i idę spać. W nocy czyści się sama

Jak wyczyścić toaletę przy pomocy domowych środków? fot. genialne.pl
Jak wyczyścić toaletę przy pomocy domowych środków? fot. genialne.pl
17.09.2023 20:52

Jak wyczyścić toaletę, by się nie namęczyć? Pewnie myślisz, że to niemożliwe, lecz tu się mylisz. Wystarczy zrobić wieczorem zasypkę z odpowiednich produktów, a muszla klozetowa wyczyści się sama!

Szorowanie powierzchni w łazience do najmilszych nie należy, lecz wielu z nas nie wie, jak inaczej poradzić sobie z trwałymi zabrudzeniami. Z pomocą przychodzi tani i bananie prosty trik, dzięki któremu żółty nalot wręcz sam się rozpuści.

Jak wyczyścić toaletę bez szorowania?

Nie od dziś wiadomo, że światem rządzi spryt. Tak też jest w przypadku sprzątania różnorakich powierzchni w domu. Nie zawsze trzeba wylewać siódme poty podczas szorowania osadu na powierzchniach w łazience. Jeśli połączymy dwa domowe produkty w jedno, jesteśmy w stanie wyczarować miksturę usuwającą nawet najtrwalsze zabrudzenia. Ta magiczna mieszanka to połączenie soli i sody oczyszczonej w proporcji 1:1. Taka zasypka powinna wylądować na ściankach toalety i przeleżeć tam całą noc. Kiedy my będziemy spać, czynne substancje powoli będą reagować z nieestetyczny osadem. Po kilku godzinach wystarczy przetrzeć toaletę szczotą, a następnie spłukać wodę. Po zabrudzeniach nie powinno być ani śladu. Sól ma działanie wybielające i wspomaga ceramikę w przywróceniu dawnego koloru. Soda to niezawodny środek czyszczący, który poradzi sobie nawet z najcięższym przeciwnikiem.

Jak wyczyścić toaletę przy pomocy domowych środków? fot. Freepik
Jak wyczyścić toaletę przy pomocy domowych środków? fot. Freepik

Jak jeszcze oczyścić toaletę? Zadziałaj tym produktem

Jeżeli akurat zabrakło ci któregoś składnika, możesz wykorzystać zamienny sposób z kapsułką do zmywarki. W małej tabletce znajduje się bardzo dużo mocnych detergentów, które radzą sobie nie tylko z zaschniętym jedzeniem na talerzach. Czasami jest to wręcz zadziwiające, że tak mocne detergenty mają kontakt z naczyniami, w których przygotowujemy jedzenie. Dlatego tak ważne jest dobre płukanie i usuwanie detergentów, by nie dostały się przypadkowo do naszego organizmu. Jak wykorzystać tabletkę w czyszczeniu toalety? To banalnie proste — wrzuć ją do muszli i daj się rozpuszczać przez całą noc. Rano wystarczy zadziałać szczotką i spłukać wodę. Efekt będzie widoczny gołym okiem, a ty będziesz zadowolona z tego, że nie musiałaś wykorzystywać siły do usunięcia kamienia.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także