PoradyLajfhakiZauważyłam u siostry i od tamtej pory też rozkładam w szafie. Pachnie obłędnie!

Zauważyłam u siostry i od tamtej pory też rozkładam w szafie. Pachnie obłędnie!

rozmaryn w szafie, fot. Genialne
rozmaryn w szafie, fot. Genialne
20.10.2023 08:34

Nasze szafy są niczym skarbnice, trzymamy w nich ubrania oraz dodatki. Po praniu układamy je schludnie, aby zawsze były gotowe do użycia. Jednak często nie pachną tak, jak powinny. Sprawdź, jak skutecznie odświeży je rozmaryn w szafie.

Mimo że staramy się wybierać najbardziej pachnące detergenty, to często nie osiadają one na ubraniach. To w efekcie nie zachęca nas do noszenia upranych ciuchów, tylko do ich ponownego prania. To ogromna strata czasu, energii oraz pieniędzy. Okazuje się, że można domowym, naturalnym i prostym sposobem temu zaradzić.

Jak zadziała rozmaryn w szafie?

Zazwyczaj saszetki zapachowe kupujemy w drogeriach, ale dają one aromat tylko przez kilka dni. Nie warto przepłacać, a zastosować ich domowe alternatywy. Będzie to o wiele lepsze rozwiązanie dla twojego zdrowia oraz tkanin, z jakich wykonane są ubrania. Wszystko, czego potrzebujesz, to gałązka rozmarynu — rośliny, która zazwyczaj służy do nadawania smaku w kuchni. To nie jedyne jej właściwości. Intensywny aromat tego ziela, nie tylko wypełni całą szafę, ale też skutecznie odstraszy szkodniki, np. mole. Warto pamiętać o tym, aby rozmaryn wymieniać przynajmniej raz na tydzień. Można też umieścić przyprawę w materiałowych woreczkach, które będą o wiele wygodniejsze niż pojedyncze sztuki. Do odświeżania zapachu ubrań sprawdzi się także spray:

  • należy zmieszać sok z cytryny z olejkiem rozmarynowym w proporcji 1:1, a następnie przelać mieszankę do butelki z atomizerem i gotowe!
Obraz

Jak sprawić, aby brzydki zapach nie powrócił do szafy?

Nieprzyjemny aromat często wynika z nieprawidłowego przechowywania ubrań, które tylko pozornie wydają się nam czyste. Po pierwsze do szafy powinniśmy wkładać tylko całkowicie suche materiały, w przeciwnym razie osiadła na nich wilgoć zamieni się w pleśń. Nie należy układać na półkach ciuchów, które już były noszone, ze względu na znajdujące się na nich zarazki. To one bardzo często są winowajcami nieprzyjemnego zapachu. Przed włożeniem ubrań do szafy zaleca się prasowanie, ponieważ w wysokiej temperaturze znikną mikroorganizmy. Jeśli decydujemy się na rozmieszczenie ubrań na wieszakach, to pamiętajmy, aby nie były ściśnięte. Codziennie uchylajmy szafy, aby nasze skarby miały dostęp do świeżego powietrza.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także