PoradyLajfhakiZawsze mam w domu zapas kwaśnych kryształków. Wcieram je w każdą powierzchnię

Zawsze mam w domu zapas kwaśnych kryształków. Wcieram je w każdą powierzchnię

Kwasek cytrynowy na zabrudzenia w domu, fot. YouTube/SmartFox
Kwasek cytrynowy na zabrudzenia w domu, fot. YouTube/SmartFox
16.10.2023 17:00

Już jakiś czas testuję potencjał pewnego proszku i nie mogę wyjść z podziwu, jak genialnie radzi sobie z zabrudzeniami w domu. Kwasek cytrynowy jest świetny na wszelkiego rodzaju osady i przebarwienia. Sprawdź, gdzie możesz go użyć na powierzchniach w swoim domu.

Moja mama zawsze mówiła, że na kamień najlepiej zrobić okład z kwasku cytrynowego. Po latach sama zaczęłam stosować ten trik i już nie mam problemu z osadem na baterii łazienkowej. Czy to wszystko, co oferuje nam kwasek? Ależ skąd! Jest jeszcze mnóstwo innych trików, które musisz poznać. Wszystko ze względu na ich skuteczność.

Kwasek cytrynowy na wszelkie zabrudzenia w domu

Przypomnij sobie, kiedy ostatnio oczyszczałaś czajnik z kamienia? Nie pamiętasz? W takiem razie to znak, by jak najprędzej to zrobić! Przyda się kwasek cytrynowy, który rozpuści kamień i nie pozostawi smrodu w całej kuchni, tak jak zrobiłby to ocet. Wystarczy wsypać łyżkę kryształków do czajnika i zalać go porcją wody. Stawiamy urządzenie na kuchence i doprowadzamy wodę do wrzenia. Dno i ścianki po chwili powinny być pozbawione szarego nalotu. Kolejny trik warty uwagi to czyszczenie fug z pleśni i zabrudzeń. Do miseczki wsypujemy dwie łyżki kwasku i dolewamy tyle wody, by powstało coś na wzór pasty. Nakładamy ją na fugi i pocieramy starą szczoteczką do zębów, by kwas dobrze wniknął w fugi. Po 15 minutach wypłukujemy całość i już wtedy powinniśmy widzieć efekt i znaczne rozjaśnienie fug. Warto zawsze mieć kryształki w zanadrzu, ponieważ są niezastąpione w walce z przebarwieniami.

Obraz

Kwasek przydaje się w kuchni nie tylko do gotowania

Jeśli twój zlew już dawno stracił blask i stał się matowy, może pora zrobić mu oczyszczający peeling kwasowy? Wystarczy zmieszać kilka łyżek kwasku z wodą i wetrzeć w chromowany zlew. Zostawiamy całość na kilkanaście minut, a następnie zmywamy. Warto wypolerować zlew miękką ścierką, by wydobyć blask. Tak samo postępujemy z kranem i baterią, która z czasem stała się szara i matowa. Prosty zabieg, a jest w stanie odmłodzić sprzęt o kilka lat! Podsumowując, czasami lepiej przeszukać swoje szafki i wykorzystać domowe sposoby niż kupować drogie detergenty.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także