PoradyZawsze po zimie czyszczę gres na balkonie tym płynem. Efekt widać już podczas mycia!

Zawsze po zimie czyszczę gres na balkonie tym płynem. Efekt widać już podczas mycia!

jak wyczyścić gres na balkonie, fot. Youtube/VRGFusion
jak wyczyścić gres na balkonie, fot. Youtube/VRGFusion
26.04.2023 10:38

Przekonaj się, jak wyczyścić gres na balkonie. To zadanie nie jest trudne, a warto po zimie gruntownie posprzątać swój taras czy balkon.

Wraz z nastaniem wiosny zwykle bierzemy się za przydomowe porządki. Kafelki gresowe na tarasach czy balkonach zwykle nie wyglądają wtedy zbyt dobrze. Mroźna i kapryśna aura z pewnością odcisnęła na nich swoje piętno. Dlatego należy zebrać wszystkie siły i przystąpić do sprzątania. Przy odrobinie pomysłowości wyczyścisz gres bez konieczności używania chemicznych środków. To wcale nie jest trudne.

Jak wyczyścić gresowe płytki?

Najpierw usuń z balkonu wszelkie sprzęty. Przestaw meble ogrodowe, donice, elementy oświetlenia i wszystko to, co akurat stoi na kafelkach. Musisz mieć swobodny dostęp do każdego zakątka. Następnie weź miotłę z twardym włosiem i solidnie zamieć kafelki. Usuń zanieczyszczenia, kurz, suche liście, gałązki. Później do wiadra wlej ciepłą wodę. Dodaj do niej odrobinę płynu do mycia naczyń i po prostu umyj gres. Ważną rzeczą jest to, abyś do sprzątania balkonów używał osobnego mopa i nie wykorzystywał go do mycia podłóg w domu.

jak wyczyścić gres na balkonie, fot. gettyimages
jak wyczyścić gres na balkonie, fot. gettyimages

Jak usunąć zabrudzenia z gresu?

  • Jeżeli na kafelkach znajdują się plamy lub trudne do usunięcia zabrudzenia, to sięgnij po domowe środki. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się ocet spirytusowy. Bardzo dobrze zdezynfekuje mrozoodporne kafelki, a także rozprawi się z wszelkimi plamami. Musisz tylko przygotować specjalny, ekologiczny środek czyszczący. Wymieszaj w wiadrze wodę z octem w proporcji 3:1. Następnie takim specyfikiem wymyj wszystkie balkony czy tarasy. Pamiętaj, aby dobrze odsączać mopa, gdyż żadne powierzchnie nie lubią nadmiaru wody.
  • Nie zapomnij o wyczyszczeniu fug. Posyp je proszkiem do pieczenia bądź sodą oczyszczoną. Później do butelki z atomizerem wlej wodę i spryskaj nią spoiny. Odczekaj ok. 30 minut i wyszoruj fugi starą szczoteczką do mycia zębów. Po takiej kuracji z łatwością pozbędziesz się pleśni, grzybów czy uporczywych zabrudzeń. Na sam koniec wymyj jeszcze kafelki wodą z płynem do mycia naczyń. Dzięki temu usuniesz resztki sody czy proszku do pieczenia.
jak wyczyścić gres na balkonie, fot. gettyimages
jak wyczyścić gres na balkonie, fot. gettyimages

Triki, które przydadzą ci się w domu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także