PoradyLajfhakiZawsze trzymam w lodówce folię bąbelkową. Kiedy poznasz powód, też zaczniesz tak robić

Zawsze trzymam w lodówce folię bąbelkową. Kiedy poznasz powód, też zaczniesz tak robić

folia bąbelkowa w lodówce, fot. Genialne.pl
folia bąbelkowa w lodówce, fot. Genialne.pl

03.05.2023 15:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zwykle jest wykorzystywana do pakowania, szczególnie delikatnych przedmiotów. Kiedy znajdziesz ją w swojej paczce, nie powinieneś wyrzucać do kosza. Może bardzo przydać się w domu. Wystarczy, że włożysz ją do lodówki!

Owijmy nią delikatne przedmioty, by nie zniszczyły się w czasie transportu. Kiedy znajdziemy ją w zaadresowanej do nas paczce, najczęściej wyrzucamy lub oddajemy dzieciom, które lubią bawić się w rozbijanie bąbelków. To duży błąd. Folia bąbelkowa to jeden z przedmiotów, które możemy wykorzystywać w nieoczywisty sposób, by ułatwić sobie życie. Włóż ją do lodówki, a już zawsze będziesz stosować ten sprytny trik.

Co warto włożyć do lodówki?

Posypana solą skórka mandarynki lub odrobina kawy to doskonałe sposoby na pozbycie się brzydkich zapachów z lodówki. Włożenie do niej deski do krojenia pomaga w organizacji przestrzeni poprzez dodanie nowej "półki". Jeśli umieścisz w lodówce gąbkę do mycia naczyń, zlikwidujesz problem z osadzającymi się na tylnej ścianie kropelkami wody. Podobne przykłady można by mnożyć. Lodówkowe patenty bardzo ułatwiają życie i pomagają rozwiązać wiele problemów. W przypadku folii bąbelkowej chodzi o ułatwienie przechowywania żywności.

Folia bąbelkowa w lodówce rozwiązuje wiele problemów. Fot. Genialne.pl
Folia bąbelkowa w lodówce rozwiązuje wiele problemów. Fot. Genialne.pl

Co daje folia bąbelkowa w lodówce?

Jak wspomnieliśmy, folia bąbelkowa doskonale sprawdza się jako zabezpieczenie dla delikatnych przedmiotów. I właśnie tę funkcję możesz wykorzystać w swojej lodówce. Układając w niej ten materiał, możesz zabezpieczyć miękkie owoce oraz warzywa przed odgnieceniami, które tworzą się od zbyt długiego trzymania ich na twardej powierzchni. Sprawisz również, że na dłużej pozostaną świeże. Dzięki temu nie będziesz marnować żywności, ponieważ owoce i warzywa dłużej będą nadawały się do spożycia. Ale to nie wszystko! Możesz wyłożyć folią bąbelkową wszystkie półki w lodówce, by zabezpieczyć je przed brudem. Dzięki temu nie będziesz musiał tak często zmywać z nich resztek jedzenia. Kiedy folia się zabrudzi, po prostu ją wyjmiesz i zmienisz na nową.

Folia bąbelkowa w lodówce pomaga dbać o warzywa i owoce. Fot. Getty Images
Folia bąbelkowa w lodówce pomaga dbać o warzywa i owoce. Fot. Getty Images

Folia bąbelkowa przyda się nie tylko w lodówce

Folię bąbelkową możesz wykorzystać nie tylko w lodówce. Istnieją inne domowe sposoby na użycie tego odpadu, zanim ostatecznie wyrzucimy go do kosza.

  • Rozłóż folię na półkachszafek kuchennych, w których przechowujesz żywność. Zadziała tak samo jak w lodówce i nie będziesz musiał tak często sprzątać.
  • Użyj folii bąbelkowej do mycia delikatnych powierzchni. To doskonała alternatywa dla gąbki. Nie zostawi żadnych zarysowań.

Już nigdy więcej nie wyrzucisz tych przedmiotów do śmieci. Można dać im drugie życie!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także