PoradyZawsze wchodzę do pokoju hotelowego z włączoną latarką

Zawsze wchodzę do pokoju hotelowego z włączoną latarką

Trik z latarką Fot. Usplash / freepik
Trik z latarką Fot. Usplash / freepik
03.11.2022 14:05, aktualizacja: 03.11.2022 14:37

Wchodząc do pokoju hotelowego koniecznie wypróbuj trik z latarką. Uratuje Cię on przed przykrymi niespodziankami oraz bólem części ciała.

Halee od 15 lat jest związana z branżą hotelarską i zdołała poznać ją od przysłowiowej podszewki. W mediach społecznościowych udziela ciekawych porad. Ostatnio zakomunikowała, że po wejściu do pokoju hotelowego nie należy zapalać od razu światła. Warto wówczas włączyć latarkę i obejrzeć wszystkie kąty. W jakim celu? Odpowiedź jest zaskakująca: aby zlokalizować i wypłoszyć wszystkich nieproszonych lokatorów.

Trik z latarką, fot. Unsplash
Trik z latarką, fot. Unsplash

Przegląd pokoju z latarką

Halee doradza, aby po wejściu do hotelowego pokoju, zasłonić żaluzje lub zaciągnąć zasłony i włączyć latarkę. Następnie zacznij oglądać cały materac (również od spodniej strony), poduszki, zagłówek oraz wszelkie zakamarki na łóżku, fotelach czy kanapie. Później przyjrzyj się zasłonom i desce do prasowania. Teraz zapewne spytasz, czego masz szukać. Otóż śladów świadczących o bytności pluskiew. To małe owady, które żywią się krwią. Przypominają pestkę jabłka, a ich aktywność przypada na godziny 1-5, czyli wtedy, kiedy większość z nas śpi. Ale żerują w ciemnościach, więc przy zgaszonym świetle i zasłoniętych oknach, łatwiej na nie trafić nawet w ciągu dnia.

Przed przystąpieniem do przeglądu pokoju, absolutnie nie rozpakowuj walizki, gdyż pluskwy mogą łatwo się do niej dostać. Lepiej od razu zanieś je do wanny czy pod prysznic. Dlaczego właśnie tam? Przeczytaj nasz artykuł: Od razu po wejściu do pokoju hotelowego wstawiam walizkę do wanny

fot. genialne
fot. genialne

Co świadczy o bytności pluskiew w pokoju?

Zaniepokoić Cię powinny:

  • Czerwonawe plamy na materacu czy innej powierzchni. To ślady krwi, które powstały po zgnieceniu pluskwy.
  • Czarne lub brązowe kropki. To odchody pluskiew.
  • Malutkie białe jaja pluskiew i bladożółte skorupki (świadczą o rozwoju i przepoczwarzaniu się owadów).
Trik z latarką, fot. Unsplash
Trik z latarką, fot. Unsplash

Jeśli zauważysz podejrzane ślady na jakimkolwiek hotelowym sprzęcie, to natychmiast udaj się do recepcji i poproś o zmianę pokoju. Musisz wiedzieć, że pluskwy to problem nie tylko tanich hoteli. Także w tych najdroższych można znaleźć pluskwy, gdyż bardzo łatwo się one przenoszą poprzez innych gości (zwłaszcza tych przybyłych z egzotycznych krajów) i ich ubrania.

12 prostych sztuczek, które ułatwią Ci życie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także