PoradyLajfhakiZawsze wkładam folię spożywczą do zamrażalnika. Kiedy poznasz powód, też tak zrobisz

Zawsze wkładam folię spożywczą do zamrażalnika. Kiedy poznasz powód, też tak zrobisz

Folia spożywcza w zamrażalniku, fot. Genialne
Folia spożywcza w zamrażalniku, fot. Genialne
12.05.2023 14:03

Pomaga rozwiązać wiele domowych problemów. Ma jednak dwie wady — mocno się klei i trudno oderwać potrzebny kawałek. Oto rozwiązanie — folia spożywcza w zamrażalniku stanie się bardziej pożyteczna.

Właściwe przechowywanie rzeczy sprawia, że są sprawne i lepiej nam służą. Nikt jednak nie mówił nigdy, że folia spożywcza, zamiast w szufladzie, powinna być przechowywana w zamrażalniku. Kiedy dowiesz się, jak działa ten trik, od razu zaczniesz z niego korzystać. Rozwiązuje wszystkie problemy, jakie kiedykolwiek miałeś w czasie korzystania z tego rodzaju folii.

Do czego można używać folii spożywczej?

Folia spożywcza, choć nie jest zbyt ekologicznym materiałem, cieszy się ogromną popularnością. Jest jedną z rzeczy, które można znaleźć w niemal każdym domu. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim uniwersalności. Możesz jej używać do pakowania kanapek na drugie śniadanie, przechowywania żywności, zabezpieczenia szuflad w lodówce przed zabrudzeniami, do pakowania szklanek i innych naczyń w czasie przeprowadzki lub zabezpieczenia kosmetyków na czas podróży. Jest też sporo kosmetycznych trików z wykorzystaniem tego materiału. W większości domów folia spożywcza ląduje w zamrażalniku tylko jako opakowanie do mięsa czy innych pokarmów. Warto to zmienić i umieścić ją tam na stałe.

Folia spożywcza w zamrażalniku to doskonały, domowy trik. Fot. Getty Images
Folia spożywcza w zamrażalniku to doskonały, domowy trik. Fot. Getty Images

Co daje folia spożywcza w zamrażalniku?

Jak wspomnieliśmy, korzystanie z folii spożywczej jest utrudnione przez jej strukturę. Jest miękka i mocno klei się sama do siebie. W związku z tym trudno jest odwinąć ją z rolki, a także oderwać odpowiedni kawałek. Właśnie tym problemom zaradzisz, wkładając folię spożywczą do zamrażalnika. Niska temperatura sprawi, że materiał stanie się sztywniejszy. Dzięki temu folia nie będzie już tak mocno sklejona. Zdecydowanie łatwiej będzie również oderwać potrzebny fragment. Być może zamrażalnik nie jest najbardziej oczywistym miejscem do przechowywania folii kuchennej, ale trzeba przyznać, że z pewnością jest jednym z lepszych. Wkładając rolkę do zamrażalnika, spowodujesz również, że będzie bardziej wypełniony, a to bardzo ważne w kontekście oszczędzania energii. Im więcej pustych przestrzeni w zamrażalniku, tym więcej ciepła wpada do niego po otwarciu drzwiczek i więcej prądu potrzeba, by ponownie wyrównać temperaturę wewnątrz.

Moja babcia zawsze zakłada torebkę foliową na miotłę. Ten patent oszczędza jej sporo czasu!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także