PoradyLajfhakiZbieram pianę i nakładam na lustro. Para rozpływa się w powietrzu

Zbieram pianę i nakładam na lustro. Para rozpływa się w powietrzu

zaparowane lustro, fot. Genialne
zaparowane lustro, fot. Genialne
26.08.2023 16:16

Kąpiele w ciepłej wodzie uwielbia każdy. Nie ma lepszego relaksu niż kilka minut wytchnienia w ciszy i spokoju po męczącym dniu. Jednak po wyjściu z wanny lub prysznica zawsze pojawia się ten sam problem — zaparowane lustro.

Parujące lustra nie dziwią nikogo, ponieważ to normalna reakcja chemiczna. Jednak większość z nas doprowadzają do białej gorączki, przez co potem nerwowo je przecieramy. Okazuje się, że rozwiązanie znajduje się bliżej, niż się wydaje i nie wymaga dużego nakładu kosztów.

Co na zaparowane lustro?

Wystarczy, że sięgniesz do szafki po piankę do golenia. Jednak tym razem nie wykorzystamy jej do depilacji, a do ochronny lustra. Jeśli nie jesteś przekonany do tego sposobu, to nałóż kosmetyk tylko na jedną połówkę lustra. Wystarczy, że niewielką ilość kosmetyku wyciśniesz na lustro, a następnie przy użyciu szmatki kolistymi ruchami wetrzesz w powierzchnię tafli. Po kilku minutach należy ją zmyć za pomocą mokrej ściereczki tak, aby nie powstały smugi. Na pierwszy rzut okna nie zauważysz różnicy po zastosowaniu tej metody. Zadziała ona wtedy, kiedy weźmiesz prysznic.

Beautiful woman taking a shower and drawing heart on the sweat and blurred glass.
Beautiful woman taking a shower and drawing heart on the sweat and blurred glass.

Pozostałe triki na parujące lustro

  • Warto skorzystać także z octu, który jest znakomitym środkiem czyszczącym. Należy zmieszać go z wodą w proporcji 1:1, a następnie przelać do butelki z atomizerem. Wystarczy umyć tą mieszanką lustro w łazience, a potem dokładnie je wypolerować. Przez następnych kilka dni najlepiej nie zażywać zbyt gorących kąpieli, ponieważ specyfik musi na powierzchni dobrze osiąść. Ten domowy preparat sprawdzi się też jako płyn do mycia okien.
  • Gliceryna kosmetyczna to remedium na parujące lustra. Wystarczy nałożyć niewielką ilość preparatu na ściereczkę i przetrzeć lustro. W ten sposób wytworzy się na nim warstwa ochronna, której nie pokona żadna para wodna.
  • Płyn do mycia naczyń ma o wiele więcej zastosowań niż się wydaje. Należy zmieszać wodę z płynem tak, aby powstała piana. To właśnie ją potem trzeba nałożyć na lustro i dobrze wypolerować. Warto dodać, że sposób ten jest skuteczny, ale krótkotrwały, przez co musi być powtarzany codziennie.
Portrait of beautiful Caucasian woman with towel on her hair touching her neck at bathroom, looking at her reflection in the mirror, posing after taking shower.
Portrait of beautiful Caucasian woman with towel on her hair touching her neck at bathroom, looking at her reflection in the mirror, posing after taking shower.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także