PoradyŻelowe saszetki po butach. 10 powodów, dla których warto je zachować

Żelowe saszetki po butach. 10 powodów, dla których warto je zachować

Na pewno wiele razy zastanawiałeś się do czego służą żelowe saszetki po butach. To żel krzemionkowy, który szerzej znany jest jako pochłaniacz wilgoci. Zazwyczaj się go wyrzuca, ale my powiemy Ci, jak praktycznie wykorzystać ten element. Możesz zrobić z nim o wiele więcej niż może Ci się wydawać. Pamiętać jednak należy, że żel jest szkodliwy i trzeba zawsze uważać, aby nie znajdował się blisko dzieci i zwierząt.

Żelowe saszetki po butach. 10 powodów, dla których warto je zachować
Manuel

freepik
freepik

Żelowe saszetki to środek osuszający, który dba o to, aby dana rzecz nie miała wilgoci, nie przebarwiła się i żeby nie pojawiła się na niej pleśń. Co jeszcze można z nim zrobić?

#1 Suszenie telefonu

freepik
freepik

Włóż go do torebki typu zip, w której już znajdują się pochłaniacze wilgoci. Obłóż nimi urządzenie i szczelnie zamknij na dobę.

#2 Biżuteria

freepik
freepik

Wilgoć sprawia, że biżuteria nie wygląda tak atrakcyjnie jak na początku. Oznacza to także, że musisz poświęcić jej więcej czasu na polerowanie. Do pudełka, w którym przetrzymuje ozdobne dodatki, włóż po prostu parę saszetek.

#3 Zapachy z torby treningowej

freepik
freepik

Brzydki zapach pochodzi z bakterii, które powstają z wilgoci. Co za tym idzie - jeśli usuniesz wilgoć, zniwelujesz od razu nieprzyjemny odór. Wrzuć do torby treningowej dwie saszetki. I gotowe!

#4 Przechowywanie suchych produktów

freepik
freepik

Oczywiście należy pamiętać, że żel krzemionkowy nie jest jadalny, ale może pomóc w zachowaniu świeżości i chrupkości takim rzeczom jak: suszone zioła, bułka tarta, krakersy czy paluszki. Jeśli nie chcesz wrzucać saszetki wprost na jedzenie (co dla nas jest zrozumiałe), przyklej ją taśmą do wieczka, którym zamykasz opakowanie.

#5 Ważne dokumenty

freepik
freepik

Wilgoć może siać spustoszenie także w Twoim biurku, gdzie zniszczy ważne dokumenty i zdjęcia. Do teczek lub koszulek włóż saszetki i nie martw się, że coś się stanie z ważnymi dla Ciebie rzeczami. W ten sam sposób ochronisz kasety.

#6 Jedzenie dla zwierzaka

freepik
freepik

Sucha karma i smakołyki będą dłużej chrupiące. Jest to świetny pomysł dla właścicieli zwierząt domowych, którzy kupują jedzenie dla swoich pupili w dużych ilościach. Upewnij się, że saszetki nie są otwarte. Szkodzą nie tylko ludziom, ale i zwierzętom.

#7 Ochrona tabletek

freepik
freepik

Przyda się zwłaszcza w czasie podróży, gdzie nasze rzeczy narażone są na różne warunki atmosferyczne. W końcu chodzi o to, aby leki działały, prawda?

#8 Odświeżenie wnętrza

freepik
freepik

W tym jedynym przypadku otwierasz saszetkę. Wrzucasz kulki do małego naczynia i dodajesz do nich dwie kropelki ulubionego olejku eterycznego. Należy pamiętać jednak, aby robić to ostrożnie, ponieważ żel krzemionkowy może powodować drobne reakcje na skórze, dlatego staraj się go nie dotykać bezpośrednio. Ponadto upewnij się, że będzie daleko od dzieci i zwierząt.

#9 Zapach stęchlizny

freepik
freepik

Pozbędziesz się go w łatwy sposób, gdy włożysz do szuflad saszetki. Najlepiej włóż je pomiędzy ubrania.

#10 Sezonowe ozdoby

freepik
freepik

Elementy, których nie używamy zbyt często, są najbardziej podatne na uszkodzenia i wilgoć. Dlatego wrzuć do nich saszetki z żelem krzemionkowym.

A tutaj przeczytasz o ekologicznych butach z psiej sierści.