PoradyLajfhakiZgubiłeś dziecko w zatłoczonym miejscu? Zacznij krzyczeć jedno zdanie

Zgubiłeś dziecko w zatłoczonym miejscu? Zacznij krzyczeć jedno zdanie

jak odnaleźć w tłumie zagubione dziecko, fot. Getty Images/Freepik
jak odnaleźć w tłumie zagubione dziecko, fot. Getty Images/Freepik
18.07.2023 10:44

Często zdarza się, że w miejscach publicznych nasza pociecha zniknie. Po pierwsze nie panikuj. Podpowiadamy jak odnaleźć w tłumie zagubione dziecko.

Czas wyjazdów wakacyjnych w pełni, przez co wiele rodzin decyduje się na wspólne wyjazdy. Tłumy ludzi to prawdziwa zmora dla opiekunów, którzy chcą cały czas mieć "na oku" dzieci. Jednak nie zawsze jest to możliwe, przez co maluch może się zagubić. Sprawdź co wtedy robić.

O czym pamiętać idąc z dzieckiem w zatłoczone miejsce?

W mediach społecznościowych podinspektor Małgorzata Sokołowska podzieliła się ze swoimi widzami radą. Zazwyczaj każdy opiekun ma własne sposoby, które sprawiają, że nie tracimy malca z oczu. Jednak patent opublikowany na profilu "Z pamiętnika policjantki" jest przydatny. Influencerka poleca, przed każdym udaniem się w zatłoczone miejsce, zrobić dziecku zdjęcie, niezależnie od tego, czy jest to impreza masowa, zakupy w galerii czy wyjazd nad morze lub góry. Fotografia ta będzie niezwykle przydatna podczas zagubienia się dziecka, ponieważ mając ją w aparacie telefonu szybko przekażesz zdjęcie odpowiednim służbom. Ze względu na ogromny stres wywołany sytuacją opiekunowie często zapominają, w co było ubrane dziecko. Na dodatek można takie zdjęcie udostępnić w mediach społecznościowych.

Young child in school alone and dejected, Generative AI
Young child in school alone and dejected, Generative AI

Jak wołać zagubione w tłumie dziecko?

Odruchową reakcją jest wołanie dziecka po imieniu, kiedy stracimy je z oczu. Według pani podinspektor nie jest to wystarczający sygnał. Dlatego, jak możemy przeczytać w serwisie WP Kobieta:

Kiedy Twoje dziecko zginie w tłumie, to głośno krzycz: 'Zaginęła Klara, dziewczynka w wieku 5 lat, blondynka o długich włosach, ubrana w różowy strój kąpielowy, niebieskie klapki i czerwony kapelusz'. Pamiętaj, samo wołanie dziecka po imieniu nie jest tak skuteczne, bo przecież obcy ludzie nie wiedzą, jak wygląda 'zaginiona Klara' i dopiero podanie rysopisu wraz z opisem ubioru pomoże przyspieszyć odnalezienie dziecka.

Zasada ta jest bardzo ważna i powinien zaznajomić się z nią każdy rodzic lub opiekun. Jednak niekiedy pod wpływem ogromnego stresu zapominamy, jak prawidłowo się zachować. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ w sytuacji kryzysowej każdy postępuje inaczej.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także