PoradyLajfhakiZnajoma śmiała się, gdy zobaczyła. Teraz sama wkłada to do lodówki

Znajoma śmiała się, gdy zobaczyła. Teraz sama wkłada to do lodówki

węgiel w lodówce fot. Smart Fox / youtube
węgiel w lodówce fot. Smart Fox / youtube
04.09.2023 10:36

Lodówka to podstawowe urządzenie, bez którego nie można wyobrazić sobie normalnego funkcjonowania. Dzięki niej jedzenie jest dobrze schłodzone, przez co utrzymuje świeżość długi czas. Sprawdź, jak węgiel w lodówce zaradzi przykremu problemowi.

Zachowanie lodówki w dobrej kondycji jest niezwykle ważne, aby mogła nam służyć długo. Jednak często podczas otwarcia drzwiczek wyczuwalny jest charakterystyczny aromat, po którym tracimy apetyt. Jego neutralizacja jest bardzo trudna, ponieważ trzeba sprawdzić każdą rzecz, która znajduje się wewnątrz. Dlatego ten prosty trik usunie zapach, a dodatkowo nie będzie kosztował cię wiele czasu.

Jak działa węgiel w lodówce?

Sezon grillowy powoli wygasa, przez co wielu pozostały ciężkie torby z węglem drzewnym. To właśnie on jest potrzebny do walki z nieprzyjemnymi zapachami, więc go nie chowaj, tylko weź kilka bryłek. Zamiast kłaść je bezpośrednio na półce, to połóż w małej misce. Następnie wstaw do lodówki tak, aby nie przeszkadzała w korzystaniu z urządzenia. Węgiel szybko i skutecznie pochłonie charakterystyczny zapach, a przy okazji sam nie uwolni swojego zapachu.

węgiel w lodówce fot. Smart Fox / YouTube
węgiel w lodówce fot. Smart Fox / YouTube

Jak pozbyć się smrodu z lodówki?

Jeśli z twojej lodówki non stop wydobywa się brzydki zapach, to należy dokładnie jej się przyjrzeć. Na początku trzeba wyciągnąć całą jej zawartość, a w kolejnym kroku wyłączyć urządzenie z prądu. Teraz należy wyciągnąć półki, jeśli jest taka możliwość i sięgnąć po domowe specyfiki. Do czyszczenia lodówki najlepiej sprawdzi się ocet, który ma właściwości bakterio oraz grzybobójcze. Można użyć także mieszanki sody i wody, aby domyć te miejsca, które są trudno dostępne. Warto sprawdzić, czy na tylnej ściance lodówki nie ma szronu lub lodu, jeśli tak, to urządzenie jest nieszczelne. Dlatego w pierwszej kolejności zwróć uwagę na uszczelkę, która może być uszkodzona, przez co ciepłe powietrze przedostaje się do zewnątrz. Jeśli nie masz w domu węgla drzewnego, to nic straconego. Tak samo zadziała rolka papieru toaletowego lub soda oczyszczona. Warto też sprawdzić temperaturę, na jaką ustawione jest urządzenie. Jej przedział powinien wynosić miedzy 3 a 5 stopni Celsjusza.

brzydki zapach z lodówki, fot. Genialne
brzydki zapach z lodówki, fot. Genialne
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także