PoradyLajfhakiZobacz, którą część ciała myjesz najpierw. To mówi o tobie więcej, niż myślisz

Zobacz, którą część ciała myjesz najpierw. To mówi o tobie więcej, niż myślisz

którą część ciała myjesz najpierw, fot. Freepik
którą część ciała myjesz najpierw, fot. Freepik
13.07.2023 14:37

Codzienna higiena to przede wszystkim regularne kąpiele lub prysznice. Jednak jak się okazuje, kolejność mycia się świadczy bardzo dużo o naszej osobowości. Sprawdź, jakie znaczenie ma to, którą część ciała myjesz najpierw.

W ostatnim czasie na łamach "The Sun" ekspertka Anu Mukherjee stwierdziła, że sposób brania kąpieli jest zdeterminowany przez naszą osobowość. Jej obserwacje oraz wyciągnięte na ich podstawie wnioski są zaskakujące. Dlatego zwróć uwagę na to, jak bierzesz kąpiel.

Czy kolejność mycia ciała ma znaczenie?

W zasadzie nikt nie zwraca uwagi na to, w jaki sposób się myje. Z reguły robimy to automatycznie, tak samo, jak mycie zębów lub ścielenie łóżka. Mimo to te najprostsze czynności mówią bardzo wiele o naszej osobowości. Jeśli higienę rozpoczynasz od umycia twarzy, to kierujesz się w życiu pieniędzmi. Dlatego bardzo często ciężko jest ci dojść do porozumienia z innymi ludźmi. Na dodatek nie rozumiesz podejścia do życia, które nie opierałoby się na pieniądzach. Kiedy zaczynasz higienę od ramion, to jesteś gotowy na poświęcenie i bardzo często chcesz zbawić cały świat. Jeśli na pierwszy ogień idą pachy, to świadczy o rzetelności, ale i naiwności względem otaczającego świata oraz braku pewności siebie.

Enjoying a shower. Back view of beautiful young slim shirtless woman taking shower, washing hair in bathroom, hygiene, healthy and beauty, indoor shot.
Enjoying a shower. Back view of beautiful young slim shirtless woman taking shower, washing hair in bathroom, hygiene, healthy and beauty, indoor shot.

Mycie się a podejście do życia?

Co ciekawe na tym wyróżnianie konkretnych typów osobowości się nie kończy. Zdarza się, że niektórzy kąpiel rozpoczynają od klatki piersiowej, co świadczy o ich uczciwości oraz lojalności. Takie osoby mogą też być silnie zestresowane, zbyt mocno brać do siebie krytykę innych. Dodatkowo pragną zostać docenione oraz zauważone. Często też zależy im na dobrej autoprezentacji. Natomiast kiedy myjesz włosy jako pierwsze, to znaczy, że jesteś romantykiem pogrążonym w swoim własnym świecie. Często błądzisz myślami, masz zainteresowania artystyczne i wiele własnych idei o otaczającym cię świecie. Jednak co, kiedy nie kierujesz się żadnym trwałym schematem kąpieli? Na to również jest odpowiedź! Jesteś osobą, która nie lubi się nudzić, często zmieniasz środowisko i partnerów oraz jesteś żądny przygód.

Young woman washing hair with shanpoo in the shower. Hair care
Young woman washing hair with shanpoo in the shower. Hair care
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także