PoradyLajfhakiZostawiam ziarenka tego produktu w domu i ogrodzie. Mrówki nie wracają!

Zostawiam ziarenka tego produktu w domu i ogrodzie. Mrówki nie wracają!

domowy sposób na mrówki w domu fot. getty images
domowy sposób na mrówki w domu fot. getty images

20.04.2023 11:57

Są bardzo pracowite i na ogół pożyteczne dla środowiska. Potrafią jednak nieźle napsuć krwi, gdy pojawią się w naszym mieszkaniu. Nieproszonych gości można się pozbyć bez stosowania chemii, stosując domowy sposób na mrówki w domu. Wystarczy sięgnąć po jeden popularny produkt spożywczy.

Mrówki to problem, z którymi borykają się mieszkańcy domów jednorodzinnych oraz bloków. Te owady bez trudu wchodzą po ścianie na balkon, a następnie do mieszkania. Na szczęście jest prosty, domowy sposób na mrówki, które grasują w naszym domu. Rozwiązanie czeka w szafce kuchennej.

Jakie szkody wyrządzają mrówki w domu?

Mrówki najwięcej strat powodują w ogrodach, ale ich obecność w domu również ma przykre konsekwencje. Te pracowite owady wspierają mszyce, które mogą zaatakować przede wszystkim rośliny balkonowe, ale również domowe. Poza tym nadgryzają żywność i są w stanie spowodować spore uszczuplenie domowych zapasów. W skrajnych przypadkach, kiedy insekty budują kolejne gniazda, może dojść nawet do uszkodzenia budynku. Właśnie dlatego dobrze znać domowy sposób na mrówki w domu.

domowy sposób na mówki w domu, fot. Getty Images
domowy sposób na mówki w domu, fot. Getty Images

Jaki jest domowy sposób na mówki w domu?

W sklepach dostępnych jest wiele preparatów chemicznych na mrówki. Nie zawsze jest jednak czas, by udać się na zakupy. Wiele osób nie ma również ochoty opryskiwać domu chemią, która może zaszkodzić ludziom i zwierzętom domowym. Warto znać naturalny sposób na likwidację kolonii owadów. Bardzo popularną i niezwykle skuteczną metodą jest zastosowanie ryżu. Wiele osób zawsze ma choć niewielki zapas tego produktu, dlatego może zacząć działać w zasadzie od razu po zauważeniu małych intruzów.

domowy sposób na mrówki w domu, fot. Getty Images
domowy sposób na mrówki w domu, fot. Getty Images

Jak wykorzystać ryż jako domowy sposób na mrówki w domu?

Sposób wykorzystania ryżu jest bardzo prosty. Rozsyp ziarenka na ścieżce, po której wędrują mrówki. Możesz umieścić trochę również w okolicy gniazda owadów. W trakcie marszu robotnice zbiorą ryż i przeniosą do gniazda. Po krótkim czasie ziarenka zaczną fermentować i pokryją się pleśnią. Jest ona dla mrówek zabójczą toksyną. Aby mieć pewność, że owady nie wrócą, możesz rozsypać cynamon na obrzeżach balkonu.

domowy sposób na mrówki w domu, fot. Getty Images
domowy sposób na mrówki w domu, fot. Getty Images

6 przedmiotów, które zapominamy wyczyścić!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także