PoradyLajfhakiZrób jedną rzecz, a Twoja walizka pojawi się pierwsza na taśmie bagażowej

Zrób jedną rzecz, a Twoja walizka pojawi się pierwsza na taśmie bagażowej

naklejka na walizce fot. freepik
naklejka na walizce fot. freepik
16.06.2023 18:51

Oczekiwanie na odbiór bagażu na lotnisku wydaje się, że ciągnie się w nieskończoność. Można jednak ten czas sobie trochę ukrócić. Wystarczy do tego konkretna naklejka na walizkę. Zdradzamy ci, o jaką dokładnie chodzi.

Na samą myśl o tym, że musisz czekać na bagaż, bierze cię zniechęcenie. Tłum innych pasażerów tylko potęguje ten stan. Możesz temu zaradzić, wykorzystując do tego naszą sztuczkę.

Jak działa naklejka na walizkę - "Fragile"!

Na lotnisku odbiór bagażu może trwać nawet kilkadziesiąt minut. To dość długi czas, więc o zniecierpliwienie i znudzenie nietrudno. Jest pewna sztuczka, która może znacznie to przyspieszyć. Nasz bagaż dostaniemy nie tylko szybciej, ale zostanie on też potraktowany delikatniej podczas kontroli - zabezpieczy to walizkę przed uszkodzeniem.   Mowa tu naklejce "Fragile", która w dosłownym tłumaczeniu oznacza "coś kruchego". Dla obsługi lotniska będzie to jasny sygnał, aby zapakować walizkę na końcu, kładąc ją na innych bagażach. Dzięki tej sztuczce trafi ona jako pierwsza do wyładowania na taśmie, a tym samym szybciej w twoje ręce. Naklejkę z tym napisem kupisz w trzech miejscach: na poczcie, online oraz na lotnisku. Nadając bagaż, możesz poprosić o nią pracowników, podkreślając, że przewozisz delikatne rzeczy. Jasny kolor walizki dodatkowo ułatwi ci też odszukanie swojego bagażu, ponieważ większość osób posiada ciemne walizki.

Obraz

Jak zabezpieczyć bagaż?

Polecamy ci umiejscowić nie jedną, a nawet kilka takich naklejek - najlepiej w widocznym miejscu. Wtedy pracownicy lotniska z pewnością jej nie przeoczą. Jednak musisz pamiętać, że mimo wszystko nie gwarantuje ona swojej skuteczności. Dlaczego? Chodzi tu przede wszystkim o pośpiech podczas pracy obsługi. Wiadomo, że pracownicy lotniska mają niewiele czasu na zapakowanie i rozładowanie bagażów. Miej też na uwadze to, że przy dużej ilości walizek z tą naklejką, pracownicy mogą zignorować ich obecność. Pewność daje jedynie to, że wykupisz u przewoźnika taką usługę, a to, jak wiadomo dodatkowy i duży koszt. Jeśli zastanawiasz się, jak zabezpieczyć swój bagaż przed osobami postronnymi - możesz zakupić specjalne zabezpieczenie. Jednak nie zadziała ono podczas kontroli, ponieważ celnicy mają swoje patenty na to, aby otworzyć je w mgnieniu oka - nawet te na kod. Dlatego nie ma sensu ich zakładać przed lotem.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także